Egész eddigi életedben helytelenül pisiltél, és még csak nem is tudtál róla

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Annak ellenére, hogy naponta többször járunk mosdóba, kiderült, hogy sokan egész életükben rosszul pisiltek - igen, jól olvastad! Ugyanis még pisilés közben is érdemes odafigyelnünk pár apróságra az egészségünk érdekében.

Erre az egy dologra eddig valószínűleg te sem figyeltél oda
Ezekre eddig lehet, hogy te sem figyeltél oda
Fotó: Demkat / Getty Images

Egy ember átlagosan 6-7 alkalommal pisil egy nap alatt, szóval azt gondolhatnánk, hogy legalább ebben a teljesen hétköznapi, meglehetősen egyszerű tevékenységben mindannyian „profinak" számítunk. Nos, ez sajnos tévedés, ugyanis van pár olyan dolog, amire eddig talán te sem figyeltél oda pisilés közben.

HIRDETÉS

Az orvosnál tett látogatása után egy TikTok-felhasználó, Katie rádöbbent arra, hogy egészen eddig „rosszul pisilt". A platformon megosztotta, hogy hüvelyi ultrahangra ment az orvosához, aki megkérte, hogy menjen ki a mosdóba, de pisilés közben ne erőlködjön, az ugyanis medencefenék-problémákat okozhat.

Katie tanácstalanul visszakérdezett, hogy mégis mire gondol pontosan. A válasz pedig az volt, hogy „az orrán keresztül lélegezzen, ne nyomjon, és ügyeljen arra, hogy kiürítse az egész hólyagot". Az orvos kifejtette neki, hogy a vizelés helyes módja, ha nem erőlködünk, hanem éppen ellenkezőleg, lazítunk és elengedjük magunkat.

De azt mégis honnan tudhatjuk, hogy teljesen kiürült-e a húgyhólyagunk? Az orvosnak erre is volt válasza, úgy fogalmazott, onnan tudhatod, hogy tényleg az utolsó cseppeknél jársz, ha „odalent" melegséget érzel, amikor végeztél. Katie megfogadta az orvos tanácsát, és nagyon meglepődött azon, hogy mennyire más élmény volt így az ürítés.

Kiderült, hogy sokan egész életükben rosszul pisiltek

A poszt alatt csak úgy záporoznak a kommentek, amelyekben a felhasználók azt írják, hogy eddig ők sem tudtak a helyes módszerről. „Hogyan… hogyan jön ki, ha nem nyomod?" - tette fel valaki a nagy kérdést.

4 kérdés, amit sosem mernél megkérdezni a nőgyógyásztól

4 kérdés, amit sosem mernél megkérdezni a nőgyógyásztól

„Annyira össze vagyok zavarodva. Ha el kell lazulni, akkor az emberek hogy nem pisilik össze magukat egész nap?" - írta egy másik felhasználó. Többen pedig azon tanakodtak, mit jelenthet pontosan az, hogy meleget kell érezned, hiszen a vizelet egyébként is meleg. De jó páran azon is elgondolkodtak, hogy ezt eddig miért nem tanította meg nekünk senki!?

Az NHS (Nemzeti Egészségügyi Szolgálat) szerint az a kulcs, hogy időt kell szánni a pisilésre és nem szabad siettetni. Az ellazulásban pedig segít, ha a lábaid nem lógnak, hanem a padlón vannak, így ha a WC túl magasan van, akkor érdemes zsámolyt használnod, amire felteheted a lábaidat.

Többet elárul az egészségedről a vizeleted színe, mint gondolnád

Magyarországon minden tizedik ember érintett valamelyik vesebetegségben, holott ezek nagy része egy kis odafigyeléssel és szűrővizsgálatokkal megelőzhető lenne. A Budai Egészségközpont szakorvosa korábban összefoglalta, milyen elváltozásokra utalhat a vizeletünk aktuális színe.

Színtelen, átlátszó:

Ha a vizelet szinte átlátszó, lehet, hogy túl sokat ittunk, ami akár a cukorbetegség egyik első jele is lehet. Diabétesz során ugyanis a vérben túl sok cukor halmozódik fel, amire a szervezet fokozott szomjúságérzettel reagál. Ilyenkor több folyadékot fogyasztunk, amivel testünk megpróbálja kimosni a felesleges cukormennyiséget. Ennek következtében gyakrabban jelentkezik vizelési inger, és a vizelet színtelenné válik.

Fehéres, opálos:

Ha a vese kóros, nagy mennyiségű fehérjét ürít, a vizelet zavaros, opálos lesz. Ilyenkor pontos, számszerű fehérjemeghatározást kell végezni egyéb kiegészítő laborvizsgálatokkal, hogy az esetleges vesebetegség gyanúját kizárják vagy alátámasszák az orvosok.

Halványsárga:

A zavarmentes, halványsárga szín azt mutatja, hogy minden rendben van, ez az egészséges szervezet vizeletének színe. Mindössze a reggeli első vizeletre jellemző, hogy valamivel erősebb szagú, illetve sötétebb. Ez azonban teljesen normális, mivel éjszaka sokáig tárolódott a húgyhólyagban a vizelet, így besűrűsödött.

Veszélyes diétázni, ha menstruálsz?

Veszélyes diétázni, ha menstruálsz?

Sötét narancssárga:

Ha napközben is sötétebb a vizeletünk, az folyadékhiányra utalhat, ilyenkor ugyanis a vese kevesebb folyadékkal mossa át a vért, ezáltal sötétebb lesz a színe. Ebből tudhatod, hogy túl kevés vizet ittál. A sötét vizelet ezenkívül epeproblémára is utalhat. A máj méregtelenítése közben keletkezett anyagok tárolója az epe, aminek festéke betegség esetén megfesti a vizeletet is. Ha ezt hosszabb ideje tapasztaljuk annak ellenére, hogy elég folyadékot fogyasztunk, mindenképpen forduljunk orvoshoz.

Piros, rózsaszín:

Ha nem ettünk valamilyen nagyon erősen piros színű gyümölcsöt vagy zöldséget (például céklát), akkor a vértől lesz ilyen színű a vizelet. Nők esetében a menstruáció idején utóbbi természetes jelenség, de amennyiben egyik lehetőség sem áll fenn, mindenképpen forduljunk orvoshoz, mert a véres vizelet komoly húgyúti betegségekre hívja fel a figyelmet.

Forrás: mirror.co.uk

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Sztárbox: Nem találjuk a szavakat, a harmadik menetben csúnya véget ért Veréb Tomi és Törőcsik Dani mérkőzése

Sztárbox: Nem találjuk a szavakat, a harmadik menetben csúnya véget ért Veréb Tomi és Törőcsik Dani mérkőzése

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Sport és PMS: Mutatunk néhány alapszabályt, hogy egyszerűbbek legyenek a mindennapjaid (x)

Sport és PMS: Mutatunk néhány alapszabályt, hogy egyszerűbbek legyenek a mindennapjaid (x)

Hihetetlen, de az állandó stressz és túlgondolás még erre is hatással van (x)

Hihetetlen, de az állandó stressz és túlgondolás még erre is hatással van (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)