Kiderült, milyen ruhadarabokban nem érdemes repülni a légiutas-kísérő szerint: undorító ok áll a háttérben
Az utazás előtt a legnehezebb feladatot talán az jelenti, hogy bepakoljunk a bőröndünkbe és semmit ne felejtsünk otthon. Azt sem árt azonban átgondolni, mi az, amit felvegyünk a repülős utazáshoz. Egy légiutas-kísérő most elárulta, melyek azok a darabok, amelyeket egyáltalán nem ajánlja.
Ezeket láttad már?
- Egy légiutas-kísérő tanácsokat adott, milyen ruhadarabokat érdemes kerülni a repülős utazás során.
- A réteges öltözködés előnyös, míg a trikók és csőtopok kevésbé praktikusak a repülés során.
- Fontos, hogy a ruházat kényelmes és a körülményekhez illő legyen a repülőúton.
Egyes utazók imádnak repülni, másokat viszont már a repülés gondolata is rettegéssel tölti el, alig várják, hogy elérjék úti céljukat és túl legyenek rajta. Bármelyik kategóriába tartozunk is, fontos kérdés, milyen ruha az, amit viselünk a repülőút alatt.
Tiltólistás darabok
Az emberek szeretnek kényelmesen utazni, ezért különösen sokat számít, a hosszabb repülőutakra mit vesznek fel. Nem is olyan könnyű döntés ez, ám Cher Dallas, aki hat éve dolgozik légiutas-kísérőként, az Expressnek elárulta, mi az, amit ő soha nem viselne a fedélzeten. Bizonyos ruhák kényelmetlenek, mások pedig egészségügy vagy biztonsági kockázatot hordoznak magukban. Nézzük, melyek azok, amelyeket mindenképp érdemes elkerülni!
Romper, kezeslábas, játszóruha
Praktikus okai vannak annak, hogy a légiutas-kísérő nem ajánlja ezeknek a daraboknak a viselését. „Ez kétszeresen tilos. Én soha, de soha nem viselnék rompert. Ha vécére mész, szinte biztos, hogy a padlón fog landolni, ami pedig tele van vizelettel, hiszen ezt nem takarítják annyira gyakran."
Hozzátette, nem szeretné tudni, átlagosan mennyi vizelet kerül a vécé padlójára egy-egy repülés alatt, de valószínűleg jóval több, mint gondolnánk. A hivatalos álláspont szerint a repülőgép mosdóját minden érkezés és éjszakai várakozás után kitakarítják fertőtlenítőszerekkel és szagtalanítókkal, de valójában nincs arra semmilyen szabályzat, hogy a légitársaságoknak milyen gyakran kell karbantartaniuk a vécéket.
Van egy tengerparti város néhány órányira Budapesttől, ami maga az álom
Utazás közben a vécék tisztaságáról a légiutas-kísérők gondoskodnak a mosdók tisztaságáról, ők ellenőrzik a vécék felszereltségét is. Ez általában egy fél órás protokoll, amely során gondoskodnak arról is, hogy legyen benne elegendő vécépapír.
Rövidnadrág
„Rövidnadrágot soha nem viselnék higiéniai okokból. Sokan el sem tudnák képzelni, hányan cserélik ki például a piszkos pelenkákat az ülésen, arról nem is beszélve, hogy olykor az emberek odahánynak, vagy maguk is piszkos ruhát viselnek és ott ülnek, ugyanazon az ülésen."
Flip-flop
Bár a flip-flop nagyon könnyű viselet, nyáron pedig különösen praktikus, semmiképpen nem alkalmas nagyobb utazáshoz. A légiutas-kísérő inkább zárt cipőt javasol, mert, mint mondja, a repülőgépek szőnyege piszkos, az emberek olykor ráhánynak, ráteszik háziállataikat, mezítláb dörzsölgetik azt. „Én nem szeretném, ha a lábujjaim ezzel közvetlenül érintkeznének."
A takarítócsapatnak átlagosan 8 perce van arra, hogy kitakarítson egy 180 férőhelyes gépet. Ketten végzik a folyosó tisztítását a többiek pedig a mosdót és egyéb részeket. Így gyakorlatilag másodperceik vannak arra, hogy egy-egy területet rendbe szedjenek.
Trikó
Trikót vagy csőtopot szintén nem venne fel utazáshoz a légiutas-kísérő. Ezekben az aprócska, sokat mutató darabokban a fedélzeten szinte biztos, hogy fázni fogunk. Repülés közben pedig kényelmetlennek fogjuk érezni viselésüket, kevesebb mozgásteret engednek számunkra mint más, kényelmesebb, lazább pólók.
Pulóver, alatta semmi
Hogy miért nem érdemes egy szál pulóverben útnak indulni, annak több oka is van: bármikor előfordulhat, hogy azt le kell venni. Lehet, hogy túlságosan kimelegszünk az úton vagy esetleg orvosi segítségre van szükségünk. Kellemetlen helyzetbe kerülhetünk, ha nincs alatta semmi vagy csupán egy melltartó. A réteges öltözködés nagyon fontos a repülés alatt, fontos, hogy tudjunk le- és felvenni darabokat, attól függően, fázunk-e vagy túlságosan melegünk van a fedélzeten.
