Távoli nyaralásra is kijön az utasbiztosítás egy tejeskávé árából

Hirdetés

2024. augusztus 12.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Mindössze napi néhány száz forintból kijön egy külföldi utazás biztosítása, de akkor sem kell sokkal többet fizetni, ha valamelyik távol-keleti országba utazunk. Ha az utazásunkhoz illeszkedő biztosítást választunk, anyagi és ügyintézési segítséget is kapunk a biztosítónktól, például akkor, ha már fél napja nem indul a repülőnk vagy ha lekéstük a csatlakozást.

Távoli nyaralásra is kijön az utasbiztosítás egy tejeskávé árából
Fotó: Pexels.com/Bank360

A repülő járatok mindennapossá váló sok órás késései, az ebből következő kiadások és további bajok láttán olyanok is elgondolkoznak a külföldi utazásuk biztosításán, akik eddig ezzel nem foglalkoztak. Márpedig hosszabb késés vagy járattörlés esetén egy jól választott biztosítás is kártérítést ad, és más segítséget is kaphatunk a biztosítónktól. Szerződni pedig ma már nagyon gyors és egyszerű: percek alatt összehasonlíthatjuk az ajánlatokat és megköthetjük a nekünk legjobban megfelelő biztosítást akár a mobilunkról is, függetlenül attól, hogy mivel és hová utazunk.

A biztosítás az utazás teljes időtartama alatt védelmet nyújt. Kisebb balesetek, például egy bokarándulás vagy gyomorrontás esetén az asszisztencia szolgáltatás segít megtalálni a legközelebbi kórházat vagy rendelőt, emellett a biztosító az ellátás kiadásait is megtéríti a szerződéses összegig. A biztosítás a velünk utazó poggyászra is kiterjed, így ha a csomagjainkkal történik valami útközben, akkor is számíthatunk kártérítésre.

Mennyibe kerül az utasbiztosítás?

Egy külföldi utazás teljes költségéhez képest az erre kötött biztosítás összege szinte aprópénz, de az ajánlatok között árban és szolgáltatásban is nagy különbségek vannak. Választhatunk drágább, több káreseményre kiterjedő és magasabb térítési összeget kínáló biztosítást is, de ennek az ára sem fogja nagyon megdobni a nyaralás teljes költségét.

Ez akkor is így van, ha Európán kívül, például Egyiptomban nyaralunk, de ha valamelyik távol-keleti országba megyünk, akkor sem kell sokkal magasabb költségekre számítani. Hét napra, két fővel számolva az Egyiptomba kötött városnézésre alkalmas biztosítás 10 962 forintba kerül a Groupama biztosítónál, ami azt jelenti, hogy egy főre számolva 783 forintra jön ki a biztosítás naponta.

A többi biztosítónál sem kell sokkal többet fizetni. A Bank360.hu utasbiztosítás kalkulátora szerint az Union 12 320 forintért kínálja ugyanezt a viszonylatot, az Allianznál pedig 12 460 forintot kell fizetni. Az EUB-nál sem megy 14 ezer forint fölé a teljes díj, ott 13 316 forintba kerül a biztosítás egy hétre, és szinte ugyanennyit kér az Alfa is, 13 440 forintot. A Mapfre ezen a viszonylaton kicsit drágább biztosítást kínál, 17 325 forintért köthetjük meg náluk a szerződést, de még ez sem kerül többe egy napra 1237 forintnál.

Valamivel többet kell fizetni a biztosításért, ha valamelyik távol-keleti országba, például Japánba utaznánk. Itt egy hosszabb, két hetes nyaralással számoltunk. Bár a biztosítás díja így magasabb, így is elhanyagolható az út összes költségéhez képest, cserébe pedig élvezhetjük a biztosító nyújtotta védelmet.

Két hétre és két főre a Colonnade-nél kell a legkevesebbet fizetni a japán útért, 31 330 forintot, ami egy napra és egy főre 1119 forintra jön ki. A Groupama is hasonló díjjal számol, náluk 32 886 forintba kerül ugyanennek az útnak a biztosítása, a Mapfre díja pedig 34 650 forint. Az Allianz 37 380 forintért kínálja a legolcsóbb biztosítási csomagját, az Alfánál pedig 40 320 forintba kerül a japán út. Az EUB-nál 42 246 forintot kell fizetni két főre a biztosításért, az Unionnál pedig 46 050 forintot. Ha az utóbbi ajánlatot nézzük, egy főre és egy napra 1644 forintba kerül a biztosítás.

A legdrágább biztosítás erre a viszonylatra akár közel 94 ezer forint is lehet. Ezért a díjért jár útlemondás biztosítás, 10 százalékos önrésszel, emellett a térítési összegek is jóval magasabbak, mint az alapbiztosításoknál.

Válasszunk az utazáshoz illeszkedő biztosítást

Szakértők szerint érdemes olyan biztosítási csomagot választani, amelyik illeszkedik az utazásunkhoz és hogy mit tervezünk csinálni a nyaralás ideje alatt. Ha repülővel utazunk, akkor mindenképp a repülő biztosítások közül válasszunk, az összehasonlításnál ezt egy gombnyomással beállíthatjuk.

A kifejezetten repülős biztosítások 4-6 órás késés után fizetnek, ez biztosítónként változik, akárcsak a térített összeg. Ha a gép több mint 12 órás késéssel indul, akkor magasabb összegre számíthat a biztosított (50-100 ezer forint között), fontos azonban, hogy mielőbb értesítse a nap 24 órájában hívható asszisztenciát.

Egy egyszerű késésnél nagyobb probléma, ha csatlakozással utaznánk valahová, de az első járat késése miatt lekéssük a következőt. Ilyenkor a biztosító is nagyobb összeget fizet, mint egy egyszerű késésre, hiszen önhibánkon kívül maradtunk le az átszállásról. Ebben az esetben jelentős különbségek lehetnek a biztosítási összegek között, 100 ezres és 250 ezer forintos kompenzációt is kínálnak a szolgáltatók.

Az is fontos szempont lehet, hogy mit akarunk csinálni a nyaralás alatt, hiszen például más feltételekkel vehetünk igénybe egy szokványos városnéző nyaralásra szóló és egy búvárkodásos vagy extrém sportos biztosítást. Érdemes tehát több részletet is megnézni, mielőtt választunk, mert minél inkább magunkra és az utazásunkra szabjuk a biztosításunkat, annál jobban véd bennünket és nyújt segítséget egy káreseménynél - tanácsolják a Bank360.hu szakértői.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Amikor az önismeret és a természet találkozik: Cukovy Ethereal Bloom kollekció igazi álom

Amikor az önismeret és a természet találkozik: Cukovy Ethereal Bloom kollekció igazi álom

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Hihetetlen, de az állandó stressz és túlgondolás még erre is hatással van (x)

Hihetetlen, de az állandó stressz és túlgondolás még erre is hatással van (x)

Szinte minden nőt érint, mégis csak nagyon kevesen beszélnek róla (x)

Szinte minden nőt érint, mégis csak nagyon kevesen beszélnek róla (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)