Te kiszúrtad? Károly Király legfrissebb portréján bizarr részletet vettek észre a rajongók
Egyesek szerint pikáns részlet rejtőzik III. Károly új portréján, amelyet a brit Nemzeti Galéria mutatott be a múlt héten. A közösségi média oldalakon egyre-másra születnek a kommentek, miszerint olyan, mintha egy meglehetősen illetlen ruhadarab került volna az uralkodó képére.
Ezeket láttad már?
Károly király és Kamilla királyné új hivatalos portréit a múlt héten mutatták be, a Peter Kuhfeld által készített festménypáros a Nemzeti Galériában tekinthető meg hat héten át. Az uralkodó csodálatos kompozíciónak nevezte a remekművet, míg Kamilla királyné úgy nyilatkozott saját portréjáról: „Egyszerűen imádom!”. Természetesen, ahogy az lenni szokott, a kommentelők sem hagyták szó nélkül a képeket. Azonban nem épp a festő stílusát, a művészi kivitelezést vették górcső alá, és nem is a történelmi jelentőséget méltatták.
Helyette többen is arról írtak, hogy szerintük egy „melltartó” pihen Károly király vállán.
A kommentek olvasása után a festményt újra megnézve érteni lehet, miről írnak a hozzászólók, azonban az biztos, hogy magunktól sosem gondoltunk volna arra, hogy Kuhfeld egy női alsóneműt festett volna Károly király vállára. A fehér ruhadarab természetesen a királyi palást részét képezi. Egy biztos: a koronázási portré már most történelmet írt – ha másért nem, hát a közösségi média reakciói miatt.
Károly király új portréja mögött szívszorító üzenet húzódik
A koronázási portrék hagyománya
A koronázási portrék évszázados hagyományt követnek, amely egészen I. Jakabig nyúlik vissza. A legrégebbi ismert példány Paul van Somer festménye, amely ma a Windsor-kastélyban található. Károly király portréja a koronázási szertartás első részében viselt állami palástban ábrázolja őt, amely alatt tengerésztiszti egyenruhát és kitüntetéseket vise, mellette az ikonikus birodalmi állami korona pihen.
A festmény elkészítése több mint másfél évet vett igénybe, és a művész, Peter Kuhfeld, több alkalommal is személyesen találkozott a királlyal Windsorban és a Szent Jakab-palotában. A kiállítás még hat hétig látogatható, így mindenki maga döntheti el, mit lát a festményen. Addig is, az eset ismét bebizonyította, hogy még a művészet sem mentes a botránytól.
Forrás: Express
