Ezt a rendkívül szigorú szabályt kell betartania Katalin hercegnének - hivatalos eseményeken csak így láthatod
Az angol királyi család hölgytagjainak szigorú szabályokat kell betartaniuk a nyilvános megjelenések során. Többek között tiltólistás a túl rövid szoknya és a színes körömlakk, a kalap viselése pedig egyenesen elengedhetetlen a hivatalos eseményeken. Mutatjuk, min alapul ez a közel 200 éves királyi hagyomány.
Ezeket láttad már?
Grant Harrold egykori királyi komornyik és etikett-szakértő (hat éven keresztül volt Károly király személyes komornyikja) a HELLO! magazinnak elárulta, hogy a királyi család nőtagjainak jó néhány öltözködésre vonatkozó szabályt be kell tartania. Ez az oka annak (is), hogy Katalin hercegné a hivatalos eseményeken csak és kizárólag kalapban jelenhet meg.
A királyi protokoll szerint a kalap reggel 6 óra és este 6 óra között kötelező viselet. Ez a szabály feltehetően az 1850-es évekig nyúlik vissza, amikor a felsőbb osztálybeli és nemesi nők számára illetlenségnek számított nyilvánosan megmutatni a hajukat.
„Volt egy szabály, amely szerint a hölgyek reggel 6 órától este 6 óráig viselhettek kalapot. Ezután tiarát kellett viselniük, ha házasok voltak. Ha nem viseltek tiarát, az azt jelentette, hogy szinglik, és nyitottak az ismerkedésre. A királyi család hölgytagjai ezt a régi etikettszabályt követik” - mondta el Harrold.
Milyen eseményeken kötelező a kalap?
A szakértő szerint ez „alkalomtól függ”. Bár az egyértelműen látszik, hogy Katalin hercegné a kalap-protokollt jóval lazábban kezeli, mint II. Erzsébet királynő. „A néhai királynő állandóan kalapot viselt, a walesi hercegné pedig csak időről időre” - ismerte el. „Általános látogatások alkalmával általában nem hord kalapot, de hivatalosabb alkalmakkor igen.”
12 fotó, hogyan lett Katalin hercegné lázadó kamaszból igazi stíluskirálynő: el sem hiszük, hogy ezeken a fotókon tényleg ő szerepel
Katalin hercegné egy íratlan öltözködési szabályt is követ
Katalin a kalap viselése mellett a saját íratlan szabályát is követi, amikor fontos diplomáciai eseményeken vesz részt - ilyenkor általában vörös ruhát visel. Így tett legutóbb is, amikor Catherine Walker álomszép, piros kabátjában jelent meg a Nemzetközösség napja alkalmából megrendezett szentmisén, amihez Gina Foster kalapját párosította.
Marina Thomas színszakértő, személyi stylist és divatkommentátor véleménye szerint a hercegné a piros színnel „a bátorságot, az akaraterőt és az áldozathozatalt szimbolizálja”.
„Ez a szimbolika a spártaiakhoz, a perzsákhoz és később a rómaiakhoz nyúlik vissza, akik mind skarlátvörös színt viseltek a csatában. A piros viselése minden bizonnyal magabiztosságot sugároz és a hajlandóságot arra, hogy jól látható legyen” - fogalmazott.
