Ezt az egy dolgot Vilmos herceg és György herceg sosem csinálhatja együtt, amint a kis herceg betölti a 12. életévét
Egy hagyomány, amely generációk óta létezik a brit királyi családban, hamarosan Vilmos herceg és György herceg életében is fordulópontot hoz. Ez a szabály elsőre furcsának tűnhet, de a mögötte meghúzódó ok komoly és meghatározó jelentőségű.
Ezeket láttad már?
Vilmos herceg és legidősebb fia, György herceg életében idén júliusban fontos változás következik be: egy régi királyi protokoll értelmében 12 éves kora után a kis trónörökös nem utazhat együtt édesapjával. Az ok kézenfekvőbb, mint gondolnád.
A brit monarchia védelme a cél
A királyi családról szóló TikTok-videók egyikében nemrég egy hagyományra hívták fel a figyelmet, amely György herceg 12. születésnapja után lép életbe. A szabály szerint ettől az életkortól kezdve egy trónörökös és annak közvetlen örököse nem utazhat együtt egy repülőgépen.
Ez azt jelenti, hogy július 22. után apja és fia nem repülhetnek többé együtt. A protokoll célja, hogy megvédje a királyi öröklési rendet egy esetleges baleset esetén. Vilmos herceg maga is követte ezt a szabályt: amióta 1994-ben betöltötte a 12. életévét, nem repült egy gépen édesapjával, III. Károly királlyal.
Megoszlanak a vélemények
A hagyományról szóló TikTok-videót sokan meglepődve fogadták, és a hozzászólásokban megosztották véleményüket. „Biztonság” – írta egy felhasználó. „Ha mindketten ugyanazon a gépen lennének, és valami szörnyűség történne, akkor nem lenne utód.”
Ez alapján dönt majd Katalin hercegné György herceg jövőjéről: nem is akármin múlik a kis trónörökös sorsa
Egy másik kommentelő így fogalmazott: „Mindig is királyi protokoll volt, de mióta Vilmos gyermekei megszülettek, a protokollt nem tartják be, és a gyerekekkel repülnek.” Egy harmadik hozzátette: „Mindig azt mondom a bátyámnak, hogy ne repüljön ugyanazon a járaton, mint a fia. Ha bármi történik, az ő vérvonala megszűnik, mivel csak egy fia van.”
Mások viszont kevésbé tartják ezt a hagyományt észszerűnek. „Micsoda buta, elavult szabály. Nagyobb esélyük van rá, hogy történjen velük valami, amikor együtt kelnek át az úton.”
Forrás: mirror.co.uk
Te mit gondolsz erről a hagyományról?
