Hol kezdődik a meztelenruha, és miért teheti meg egy filmfesztivál, hogy betiltja? Merő Péter divattervező válaszol
A cannes-i filmfesztivál szervezői 2025-ben gondoltak egy merészet, és nem sokkal a május 13-tól 24-ig tartó esemény előtt kifejezésre juttatták, többé nem megengedett a pucérság, legalábbis, ami a cannes-i filmesztivált illeti. Hogy a rövid határidőnek vagy a globális trend erejének köszönhetően szegték meg olyan sokan, arra valószínűleg sosem kapunk egzakt választ. Arra viszont ennek ellenére is kíváncsiak voltunk, mit gondol a határok kijelöléséről és az azt széles mosollyal megszegő hírességek lázadásáról Merő Péter divattervező.
Ezeket láttad már?
Ha naivan azt gondoltad, hogy a 2025-ös cannes-i filmfesztivál vörös szőnyegét elborítják majd a visszafogott, elegáns darabok a szervezők szigorú kérése miatt, akkor valószínűleg komoly meglepetést okozhattak a – teljesség igénye nélkül – Halle Berry, Nicole Kidman, Leomie Anderson, Frida Aasen vagy a Dakota Johnson által viselt arcpirító meztelenruhák.
Meztelenruhák, elmehettek!
Merő Péter divattervező úgy véli, teljesen jogos lépés volt a fesztivál részéről, hogy kiszorítja a pucérruhákat, ő maga sem kedveli, ha egy rendezvényen ezt a fajta megjelenést választja valaki. „A meztelenruha szerintem egy nagyon rossz reflektálása a közösségi média sok testet mutató világára, mert egy estélyi ruhának, főleg, ha nagyestélyi, földig érőnek kell lennie, takarnia kell a lábat, és amikor mindenünk ki van rakva az év minden napján, akkor az szerintem nem egy jó irány” – szögezi le a divatszakember.
Gondoltad volna? Merő Péter kizárólag a teljesen átlátszó, fehérneműt mutató darabokat sorolja a meztelenruhák közé, az első pillantásra áttetszőnek tűnő, ám testszínű anyaggal bélelt csipkeruhákat azonban nem sorolja ebbe a csoportba.
Merő Péter továbbá hangsúlyozza, hogy a ruhaválasztás egyik legfontosabb szempontja mindig a kontextus, vagyis az esemény, az apropó, ami miatt megjelenünk valahol. Míg a zeneipar jóval felszabadultabb közeg, addig egy cannes-i filmfesztivál szerinte sokkal több fegyelmezettséget érdemelne.
Pucérruhák árasztották el a cannes-i filmfesztivál vörös szőnyegét, hiába tiltották be idén a szervezők: íme a legvadabb kreációk
De hát ugye az, hogy valaki rivaldafénybe kerüljön és írjanak róla, úgy tűnik, hogy többet ér manapság.
Nézd meg a szakemberrel készült teljes videót:
