Miért nem képesek kimondani a pasik azt, hogy szeretlek?!

Ez is érdekelhet

8 szépségápolási termék 40 felett, ami áldás lesz a bőrödnek a kánikulában

8 szépségápolási termék 40 felett, ami áldás lesz a bőrödnek a kánikulában

2015. november 11.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Kezdjük azzal, hogy ez nem az én ötletem volt, hanem loptam. Már nem is tudom, honnan. Ott nem férfiakat kérdeztek, és nem ilyesmiről, de az elv ugyanaz. De az internet napja alatt nincs új úgysem, úgyhogy ezt nem érzem plagizálásnak. Szóval: beütöttem a Google keresőbe, hogy "why do guys…", és az első három kérdést föltettem három különböző életkorú és foglalkozású férfinak, mert feltételeztem, hogy azok igencsak érdekelhetik a nőket.

Miért mindig a lányoknak kell kezdeményezni az üzenetküldést?


Én szeretek kezdeményezni, az udvarlási szakaszban gyakrabban kezdeményezek én, ugyanakkor az is igaz, hogy egy kapcsolatban már kell az egyensúly. Ne mindig csak a fiú jelentkezzen, a lánynak is kell magától írnia. (Álmos, 22 éves egyetemista)

"Hát, erről fogalmam sincs. Maximum azt tudom elképzelni, hogy aki az udvarlási szakaszban nem ír magától, azt annyira nem érdekli a szóban forgó lány. Ha pedig már működő kapcsolatról van szó, pszichológusként azt kell hangsúlyoznom: ha nem a pasid küldi az első üzenetet, és érdekel, miért nem, őt kérdezd meg, ne a Google-t!" (János, 38 pszichológus)

"Én például telefonálni jobban szeretek, ezért – főleg az elején – nem küldök sms-t. Ha már kapcsolatban vagyunk, akkor igaz rám is, hogy ritkábban kezdeményezem az üzenetváltást. Talán azért, mert a nőknek fontosabb a folyamatos kapcsolattartás, mint a férfiaknak". (Péter, 31 éves vállalkozó)

Miért olyan nehéz a srácoknak kimondani, hogy "szeretlek"?


Mert félünk, hogy a lány nem viszonozza az érzéseinket (Álmos, 22 éves egyetemista)

"Mert egy férfi ezen általában azt érti, hogy: szeretlek, míg egy nő gyakran azt hallja ki belőle, hogy: leszel a feleségem, és a gyermekeim anyja?" (János, 38 éves pszichológus)

"Talán azért, mert sok férfi az érzelmek elismerését gyengeségként értelmezi." (Péter, 31 éves vállalkozó)

Miért van az, hogy néha a fiúk nem válaszolnak az üzenetekre?


Nem tudom, én mindig rögtön válaszolok. (Álmos, 22 éves egyetemista)

"Ugyanazért, amiért néha a nők sem válaszolnak" (Péter, 31 éves vállalkozó)

"Azért, mert más dolgom volt, és tudtam, ha fontos lenne, akkor a lány fölhívott volna" (János, 38 éves pszichológus)

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

A hálószobai rémálom, amiről a nők is csak a barátnőknek mernek beszélni

A hálószobai rémálom, amiről a nők is csak a barátnőknek mernek beszélni

Támogatott Tartalom

Néha külön alszol a pasidtól? Nem biztos, hogy a kapcsolat vége az alvásválás

Néha külön alszol a pasidtól? Nem biztos, hogy a kapcsolat vége az alvásválás

Támogatott Tartalom

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Támogatott Tartalom