Rég nem hallott hangok a Zeneakadémián

2015. november 5.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Lengyelország egyik legizgalmasabb kamarazenekara, a korabeli hangszereken játszó Wrocław Baroque Orchestra november 11-én lép színpadra a Zeneakadémia Nagytermében.

Vajon hogyan szólhatott évszázadokkal ezelőtt egy koncert? Mit hallhatott Bach, Mozart vagy épp Chopin, amikor leült hangszeréhez? Az idők során nemcsak zenei ízlésünk alakult át gyökeresen, hanem maguk a hangszerek is. Gondoljunk csak bele, milyen rettenetes munka lehetett megépíteni egy koncerttermet, ahol se mikrofonok, se hangszórók nem voltak, ahol kizárólag a hangszer saját akusztikáját múlt, hogy a leghátsó sorokban hallható-e az adott zenemű!

A Wrocław Baroque Orchestra egyike a világ azon különleges zenekarainak, amely korabeli, historikus hangszereken szólaltatja meg nemcsak a barokk, de a klasszika és a késő romantika zenekari repertoárjának legszebb műveit.
A 2006-ban a Wrocław Filharmonikusok legkiválóbb tagjaiból verbuvált kamarazenekarnak az elmúlt években számtalan szakmai elismerést sikerült bezsebelnie, miközben olyan művészekkel adtak közös koncerteket, mint világhírű belga karmester, Philippe Herreweghe, vagy épp a Giovanni Antonini és Jaap ter Linden. A zenekar egyedülálló összhangját, hangszereiket és különleges előadói felfogásukat szerte a világon elismerő szavakkal méltatta a kritika.

A Zeneakadémia Nagytermében november 11-én a historikus zenekar mellett a Carnegie Hall-t is megjárt lengyel zongorista, Karol Radziwonowicz lép fel szólistaként. A koncert során felcsendül többek között az Andante spianato és nagy polonéz, az op. 13-as Fantázia egy lengyel dallamra, valamint az f-moll zongoraverseny is – vagyis Chopin életművének legszebb dallamai.

Az est műsorán szerepel egy Beethoven-nyitány, valamint két Rossini-ária is, ez utóbbiban Mondok Yvette lép színpadra szólistaként. A kiváló szoprán repertoárján ott találhatjuk az operairodalom legnehezebb műveit, így például az Éj királynőjét a Varázsfuvolából, Konstanzát Mozart Szöktetés a szerájából, vagy épp a Don Giovanni két emblematikus női szerepét, Donna Elvirát és Donna Annát. A Wagner-énekesként is hírnevet szerző szoprán 2014-ben közös koncertet adott Vásáry Tamással a Zeneakadémia Nagytermében, egy év kihagyás után pedig – egy amerikai és egy kínai turné után - visszatér a színpadra, hogy újfent elkápráztassa a közönségét.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

„Örököljük a generációs félelmeket, amik megmutatkoznak az arcon” - beszélgetés dr. Dalmy Julianna arc- és testelemzővel

glamour plusz ikon „Örököljük a generációs félelmeket, amik megmutatkoznak az arcon” - beszélgetés dr. Dalmy Julianna arc- és testelemzővel

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Téged is zavarnak a szemed alatti karikák? Íme 3 tipp, hogy többé ne kelljen aggódnod miattuk (x)

Téged is zavarnak a szemed alatti karikák? Íme 3 tipp, hogy többé ne kelljen aggódnod miattuk (x)

Te is irodai munkát végzel? - Így válassz okosan szemüveget (x)

Te is irodai munkát végzel? - Így válassz okosan szemüveget (x)

Most megmutatjuk, mi az a program, ami nélkül nincs „Girls' night” - Íme! (x)

Most megmutatjuk, mi az a program, ami nélkül nincs „Girls' night” - Íme! (x)

Strandkészülődés: tippek a tökéletes bikinivonalhoz (x)

Strandkészülődés: tippek a tökéletes bikinivonalhoz (x)