Még az illatát sem tudta elviselni: Erzsébet királynő a konyhából is kitiltotta ezt az élelmiszert

Erzsébet királynő még a konyhából is kitiltotta a fokhagymát
Erzsébet királynő még a konyhából is kitiltotta a fokhagymát
Fotó: Max Mumby/Indigo / Contributor / Getty Images

Ez is érdekelhet

6 csillogó fotó Hollywood aranykorából, aminek valójában sötét története van

6 csillogó fotó Hollywood aranykorából, aminek valójában sötét története van

2025. június 29.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Darren McGrady egykori királyi séf, aki többek között Erzsébet királynőnek, Diana hercegnének és Vilmos hercegnek is főzött, elárulta, mi volt az az élelmiszer, amelyet a néhai uralkodó még a konyhából is kitiltott.

Ahogyan a legtöbb embernek, úgy Erzsébet királynőnek is volt egy mumusa, egy olyan élelmiszer, amit annyira nem szeretett, hogy képtelen lett volna elfogyasztani: a fokhagymának még az illatát is utálta.

Az egyszerű fogásokat kedvelte

Kiderült, Erzsébet királynőnek nagyon különös étkezési szokásai voltak, erről egykori séfje mesélt nemrég. Darren McGrady elárulta, a néhai uralkodó kifejezetten utálta azokat az élelmiszereket, amelyeknek túlságosan erős az illata.

„A királynő nem szerette a fokhagymát és a hagymát, ezért nem is használtuk ezeket a hozzávalókat a főzés során" - idézi a séf szavait a Mirror. Hozzátette, így tehát soha nem kerültek az asztalra olyan klasszikus fogások, mint például a fokhagymás kenyér vagy épp a fűszeres curry.

Érdekesség azonban, hogy nem mindenki osztozott ízlésében, férje, Fülöp herceg kifejezetten imádta a fokhagymát és ő a vacsorái során fogyasztotta is azt. „Véleményem szerint Erzsébet királynő alapvetően nagyon takarékos volt, az egyszerű fogásokat kedvelte, valószínűleg a gyermekkorában átélt háború miatt."

Erzsébet királynő csípős megjegyzést tett Katalin hercegnére: ezzel az egy dologgal nem volt megelégedve

Erzsébet királynő csípős megjegyzést tett Katalin hercegnére: ezzel az egy dologgal nem volt megelégedve

Az olyan különleges és drága alapanyagokat, mint például a homárt, a libamájat vagy épp a kaviárt, csak állami bankettekre szolgálták fel. A hétköznapokban Erzsébet királynő tökéletesen elégedett volt az olyan házias ízekkel, mint például a túrós pite.

A csokoládénak viszont nem tudott ellenállni

Az uralkodónak a reggelije is meglepően egyszerű volt, pontban 9 órakor a szobájában szolgálták fel neki: ez általában müzli volt. Egyetlen dolognak nem tudott csak ellenállni, az édességeknek. „Imádta a keserű csokoládét, különösen a 60 százalék kakaótartalmút. Ha csokoládés desszert is volt a menüben, szinte biztos, hogy azt választotta."

A séf hozzátette, a születésnapi tortája is egy csokoládéban gazdag ganache volt, amelynek receptje még Viktória királynő séfjétől származik. Az édesség iránti vágyat unokája, Vilmos herceg is örökölte. „Vilmos herceg is imádta az étcsokoládét és mindig csokis fagylaltot kért."

Darren McGrady egy tévhitet is megcáfolt: bár az a hír járja, hogy a királyi család tagjai kerülik a tenger gyümölcseit, ez egyáltalán nincs így. „Rendszeresen főztünk neki fésűkagylót és garnélarákot."

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Támogatott Tartalom

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Támogatott Tartalom

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Támogatott Tartalom

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

Támogatott Tartalom