Károly király enélkül sehova nem utazik: akár az életébe is kerülhet, ha nem viszi magával

Károly királyt minden útjára orvosi csapat kíséri
Károly királyt minden útjára orvosi csapat kíséri
Fotó: Getty Images /Max Mumby/Indigo

Ez is érdekelhet

Százezrek lapulnak a gardróbodban? Ezzel a trükkel azonnal elkapkodják a használt ruháidat

Százezrek lapulnak a gardróbodban? Ezzel a trükkel azonnal elkapkodják a használt ruháidat

2024. október 5.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Van valami, ami nélkül Károly király soha nem utazik el. Nem egy kabaláról van szó és nem is az útleveléről, hanem egy olyan dologról, ami akár az életét is megmentheti. Közelgő óceániai utazására is magával kell vinnie.

Lehetnek olyan országok, ahol nincs lehetőség gyors kórházi ellátásra vagy túlságosan rossz az egészségügyi ellátás - ezekre az esetekre felkészülve Károly király és orvosi csapata mindig visz magát egy adag vért, amely kritikus esetekben akár az életét is megmentheti az uralkodónak.

Mindig készenlétben áll az orvosi csapat

Különböző hivatalos elfoglaltságok és körutak miatt gyakran repül külföldre Károly király. Ebben a hónapban például feleségével, Kamilla királynéval nagy útra indulnak, Ausztráliába és Szamoára látogatnak. A királyi pár ezúttal is magával visz majd egy olyan dolgot, ami kritikus esetekben akár az életüket is megmentheti: egy adag vért. Velük tart továbbá egy orvosi csapat is, akik a vészhelyzetekre is felkészültek.

„Azokban az országokban, ahol nem megbízható a vérellátás, a királyi pár mindig egy adag vérrel utazik. Mindig konvojban haladnak az orvosi csapattal, bárhova is mennek. Gyakorlatilag pár lépésnél távolabb soha nincs tőlük az orvos, aki egy méretes táskát cipel magával mobil defibrillátorral és mindenféle sürgősségi gyógyszerrel." - idézi Gordon Rayner újságíró szavait a Mirror.

Bár az utazások során rengeteg nélkülözhetetlen dolgot magával kell vinnie Károly királynak, egy miatt mégsem kell aggódnia: semmi baj nem történik, ha esetleg otthon marad az útlevele. A királyi család honlapján ugyanis az olvasható, az uralkodónak nincs szüksége ilyen iratra, mivel ezt az okmányt hivatalosan ő maga állítja ki. Így volt ez már Erzsébet királynő esetében is, ugyanakkor a család többi tagjának szüksége van rá, még Fülöp herceg is rendelkezett vele.

Hivatalos közleményt adott ki Károly király, a magyaroknak is üzent

Hivatalos közleményt adott ki Károly király, a magyaroknak is üzent

70 év után változott az útlevélkiállító neve

Erzsébet királynő 70 éves uralkodása alatt több száz országot keresett fel, rengeteget utazott, de soha nem vitt magával személyazonosító okmányt. Miután az uralkodó elhunyt, az azt követő évben, 2023-ban már Károly király nevével állították ki a brit útleveleket.

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Támogatott Tartalom

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

Egyetlen lépés, amitől sokkal puhább lehet a bőröd már az első használat után

Egyetlen lépés, amitől sokkal puhább lehet a bőröd már az első használat után

Támogatott Tartalom

5 bőrápolási tipp, amiért hálás lesz nyáron a bőröd

5 bőrápolási tipp, amiért hálás lesz nyáron a bőröd

Támogatott Tartalom