Kvíz: 5 étkezési etikett szabály, amit szinte mindenki elbukik

Te tisztában vagy az étkezési etikettel?
Te tisztában vagy az étkezési etikettel?
Fotó: DjelicS/Getty Images

Ez is érdekelhet

Napi horoszkóp: A Bika közös életet tervezhet párjával, a Skorpió legyen engedékeny június 23-án

Napi horoszkóp: A Bika közös életet tervezhet párjával, a Skorpió legyen engedékeny június 23-án

2024. július 17.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Előfordult már veled, hogy egy elegáns étterembe mentetek vacsorázni és kicsit megilletődtél az eléd tett evőeszközök sokaságától vagy attól, hogyan is kezdj neki a különleges fogásnak? Semmi gond, sokan jártak már így. Gyermekként megtanuljuk az alapvető étkezési etikettet, ugyanakkor még felnőtt korunkban is érhetnek bennünket meglepetések vagy kerülhetünk olyan helyzetekbe, amelyek esetleg zavarba hoznak bennünket.

Bár bizonyos kultúrákban nagyon is elfogadott, ha az étkezéshez a kezünket is használjuk, nekünk, gyermekkorunkban azt tanították, hogy enni késsel-villával illik. Te jól ismered az éttermi etikettet? Tisztában vagy az evőeszközök használatával? Teszteld tudásodat!

Milyen sorrendben használod a tányérod köré letett evőeszközöket?

Az evőeszközöket kívülről befelé haladva használom.
A belsőkkel kezdek, így haladok kifelé.
Az evőeszközöket kívülről befelé haladva használod. Következő kérdés

Farkaséhes vagy, a te levesedet már kihozta a pincér, de a partnereid fogásaira még várni kell. Mit teszel?

Elnézést kérek a többiektől és elkezdek enni.
Türelmesen kivárom, míg kihozzák a többiek fogásait is.
Türelmesen kivárom, míg kihozzák a többiek fogásait is. Következő kérdés

Túl forró a leves. Mit teszel?

Nagyon éhes vagyok, úgyhogy óvatosan elkezdem fújkálni.
Soha nem fújkálom az ételt, megvárom, míg kihűl.
Soha nem fújkálom az ételt, megvárom, míg kihűl. Következő kérdés

Eléd tesznek a csirkecombot. Megfogod kézzel vagy inkább kézzel-villával látsz neki?

Ha rántott vagy grillcsirkéről van szó, megfogom kézzel, de ha szószos, akkor marad a kés-villa.
Persze, megfogom kézzel, gyermekkorom óta így tanították, hogy ezt szabad.
Ha rántott vagy grillcsirkéről van szó, megfogom kézzel, de ha szószos, akkor marad a kés-villa. Következő kérdés
Erről a kérdésről talán még a szakértők véleménye is megoszlik. Vannak éttermek, ahol a csirkecomb végét papírba vagy fóliába csomagolják, pont azzal a céllal, hogy ott fogják meg a vendégek. Sőt néhol egy kis tálkában vizet is szolgálnak fel, hogy az ujjainkat megmoshassuk benne.

Hogyan teszed a tányérra az evőeszközöket, ha még nem szeretnéd, hogy a pincér elvigye a tányért, csak tartasz étkezés közben egy pár perc szünetet?

A tányéron vízszintesen elhelyezem a kést és a villát.
Egy piramist formázva helyezem el a kést és a villát a tányéron.
Egy piramist formázva helyezem el a kést és a villát a tányéron. Következő kérdés
A te pontszámod:
Oszd meg az eredményed:
Megosztás
Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Támogatott Tartalom

Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Támogatott Tartalom

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Támogatott Tartalom

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

Támogatott Tartalom