Így válaszd ki a tökéletes korcsolyát!

2015.december.17.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A GLAMOUR január-februári számában Kondorosi Csilla, korcsolya oktató és koreográfus elmondja nektek, hogy milyen alapvető etikettszabályokat illik betartani a korcsolyapályán.

Kondorosi Csilla mindent elmond a korcsolyaválasztásról
Kondorosi Csilla mindent elmond a korcsolyaválasztásról

A szakember 15 éve foglalkozik oktatással, és ceremóniamesterként már több világeseményen is dolgozott. Mindent tud a korcsolyázásról, éppen ezért kértük meg, hogy ossza meg velünk, hogyan érdemes kiválasztani az ideális, minden szempontnak megfelelő korcsolyát.

A korcsolyaválasztás nem egyszerű dolog… először is tisztázni kell, mennyit és mire szeretnénk használni a korit? A korcsolyázásnak több ága van: Műkorcsolya, jégtánc, szinkronkorcsolya, jégkorong, short track és gyorskorcsolya, mindegyik sportág teljesen más mozgást, sporteszközt és felszerelést igényel. Természetesen a profi, versenyzésre alkalmas felszereléseket nem lehet sem árban, sem minőségben összehasonlítani a hobbi célra készített korikkal és felszerelésekkel.

Mindenképpen javaslom egy szakértő bevonását a kori vásárlás előtt! Beszéljük meg vele pontosan mit szeretnénk, heti rendszerességgel használnánk-e a korcsolyát, mik a céljaink a korizással? Ha a fenti kérdéskört tisztáztuk, már szűkíthető a kör: mű- vagy hoki kori? Mindenkinek javaslom, hogy egyik esetben se a legolcsóbb verziót válassza, mert általában ezek a korcsolyák nem túl tartósak, nem tartják megfelelően a lábat, állandóan kioldódik a csat, nem jó a penge hosszúsága és elhelyezkedése, ezek nagyon fontos dolgok, ahhoz, hogy valaki örömmel tudjon megtanulni korcsolyázni.

Vegyük sorban a legfontosabb tényeket:

Egy jó korival bátran trükközhetsz

1. A kori tartsa megfelelően a bokát. Sok korinál főleg a bőrből készülteknél előfordul, hogy szinte semmit nem tartanak, azonnal befelé bicsaklik benne a boka, ami elég balesetveszélyes. A kori keménységét úgy ellenőrizhetjük, ha a boka résznél, felvétel előtt, hátulról, kikötött állapotban megpróbáljuk összenyomni. Akkor jó, ha nem tudjuk könnyedén összenyomni és van tartása az anyagnak.

2. A penge ne legyen se túl közel, se túl magasan a kori cipőtől. Ez lábmérettől függően alakul, nem lehet rá pontos adatot mondani.

3. Műanyag korcsolyák esetében a csat legyen masszív, ne oldódjon ki azonnal terhelésre, de egy nagyobb esésnél mindenképpen engedjen! Ellenőrizzük, hogy a betét magasabban van, mint a műanyag és így nem vágja, dörzsöli a lábszárunkat.

4. Az első jégre lépés előtt vigyük el a korcsolyát szakértőhöz éleztetni. A megbízható élezők a korcsolyapályákon vannak, ne cipőjavítóknál, vagy kulcsmásolóknál próbálkozzunk!! Korcsolyaélezés páranként 1000 forinttól kezdődik, nem szabad sajnálni rá a pénzt, mert életlen korcsolyával nem lehet megtanulni. Ha már egyszer megélezték a korinkat vigyázzunk rá: minden használat után töröljük szárazra a pengét egy puha kendővel, lehet egy régi törölköző is, ne tároljuk műanyag élvédőben, ezt csak az öltözőtől a jégig használjuk. Korival szigorúan tilos kemény felületre lépni! Kerüljük a kő, beton, fa stb. felületeket! egy rövid séta a betonon és az élezés tönkremegy!

Mielőtt jégre szállsz frissítsd fel a koritudásodat szakember segítségével. Kondorosi Csillával például a Jégkert - Budai jégpályán találkozhatsz!

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

A Bridgerton család szerelmespárja extrém titkot árult el a szexjelenetükről

A Bridgerton család szerelmespárja extrém titkot árult el a szexjelenetükről

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Parfüm horoszkóp: találd meg a tökéletes illatot a csillagjegyed szerint

Parfüm horoszkóp: találd meg a tökéletes illatot a csillagjegyed szerint

Megérkezett a plüss bob hajtrend, a csendes luxus megtestesítője

Megérkezett a plüss bob hajtrend, a csendes luxus megtestesítője