Gyógyulj - EGYségben a természettel

2015. november 20.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Rohanunk, kapkodunk, teljesítünk, bizonyítunk, harcolunk – természetesen másért, másnak – hajszoljuk az eredményeket, a sikert, miközben mindenkinek megfelelünk – kivéve saját magunkat. Kialvatlanul ébredünk, este hulla fáradtan zúgunk az ágyba. Tompák vagyunk, erőtlenek, nyomottak, alig élünk. A testünk pedig, - a végtelenül okos és bölcs testünk - jelez nekünk. Éjszaka úgy dönt elég ebből, ő mindent megpróbált, szólt még időben finoman, aztán picit indulatosabban is, de mi rá sem hederítettünk. Hát tessék, reggelre itt a fejfájás egy kis hőemelkedéssel, hátha végre észhez kap a gazda. De mi ahelyett, hogy befelé figyelnénk és megajándékoznánk magunkat egy kis törődéssel (pihenés, önfigyelem, önszeretet formájában), pánikba esünk, és rohanunk máris az életet mentő kemikáliákért… és melyiket választjuk? Azt, melynek nevét többször hallottuk a kedvenc tv műsoraink közötti reklámokban. Tudjátok mi a véleményem a gyógyszerfogyasztásról. Egy ördögi körbe hajszoljuk magunkat velük, hiszen a gyógyszerek csak a tüneteket enyhítik, a valódi okok így rejtve maradnak a tudatos figyelmünk elől és belül továbbra is kínoznak, szenvedtetnek minket. Mint mikor csak öntözöd kitartóan a haldokló szobanövényed, melynek földjében kukacok mászkálnak. Ahhoz, hogy rendet tudjunk tenni, legbelül kell kezdenünk a munkát. Teljesen megértem, hogy egy-egy nehezebb, húzósabb időszak alatt az iskolában, munkahelyen, nem teheted meg, hogy amint kicsit rosszul érzed magad, napokat otthon töltesz. Tudom, hogy családanyaként sem kérdés, hogy ez nehezen kivitelezhető. Pontosan ezért igyekszem most ezzel az írással olyan alternatívákat nyújtani neked, melyek segítségével kíméletesen segíthetsz magadon, szüntetheted - sőt jobb esetben előzheted – meg a betegséget. A természet csodálatosan bölcs erejét felhasználva gyógyulhatsz és lehetsz újra EGÉSZséges. A Föld megadja minden bajra a gyógyírt, hiszen úgy gondoskodik rólunk, mint ahogy testünk egy-egy sejtünkről. Sajnos a mai rohanó világban, a túlfejlett civilizációnkban egyre messzebbre távolodunk el ettől, a tudástól, az egységtől. Elkülönülve élünk, és a betegségeket csapásként, külső tényezőként kezeljük, és eszünkben sem jut, hogy mindez egy csatorna, melyen keresztül testünk üzen fájdalmairól, igényeiről. Ha merünk hallgatni önvalónkra, már csak egy lépés a tudatos segítségül a természet erejét keresnünk, használnunk. Ebben szeretnék én is most segíteni, összeszedtem a legjellemzőbb betegségeket, panaszokat és kínálok rájuk gyengédebb, kímélőbb és okosabb enyhítést, megelőzést.

Fejfájás:
Ez a fájdalom az egyik leggyakrabban előforduló tünet mely szörnyen meg tudja nehezíteni mindennapjainkat. Előfordulhat önmagában, de a legtöbb influenza jellegű betegség kísérője is lehet. Sok nő a ciklusát is fejfájósan éli meg. Sajnos még mindig nem kezeljük tényként, hogy napi minimum 2 liter folyadék elfogyasztását kell biztosítanunk szervezetünknek azért, hogy a fejfájást elkerüljük, ugyanis az egyik leggyakoribb kiváltó ok a dehidratáció. Te tudtad, hogy mikor a szomjúság érzése jár át, a tested már nagyon rég szomjazik? Ezért sose várd meg ezt az állapotot, segít, ha mindig van nálad egy lehetőleg üveg kulacs, benne tiszta, szűrt esetleg forrásvíz. Ha unod az ízét, dobd fel frissen csavart citrommal, esetleg pár mentalevéllel is felturbózhatod, a cél, hogy minél könnyebben és szívesebben fogyaszd. Én, mikor érzem, hogy kezdődik a fájás, a következőt teszem: kb 1 dl vízbe belecsavarok egy fél citrom levét és egybe lehúzom. Próbáld ki, nekem mindig beválik! Ha teheted sötétítsd be a szobát, feküdj le az ágyra, nyisd ki az ablakot, tegyél egy hűs borogatást a fejedre és pihenj egy fél órát. Ez is rengeteget tud segíteni! Ha erősebb migrén gyötör, forralj vizet egy lavorban, tedd bele a lábad olyan hőmérsékleten, amit még elbír, és tégy közben hideg vizes borogatást a fejedre. Egyél pár szem mazsolát, az is csodát tud tenni a (még nem eldurvult) migrénnel! Reszelj hagymát és krumplit, tedd egy kis törülközőbe, vagy konyharuhába, és borogatásként vesd be ezt is!

Torokfájás, köhögés:

A patikába kapható szopogatós mérgek helyett próbáld ki a következőt: kb 1 dl meleg vízbe oldj fel 1-2 ek Himalaya vagy Parajdi sót és gargarizálj minél többször vele. Igyekezz minél mélyebbre a torkodba leengedni a vizet. A só csodálatosan fertőtlenít, és segítségedre lesz a fájdalom csillapításában is. Nekem volt, hogy a gyulladt manduláimat is meggyógyította! Kitartónak kell lenni, ne az első alkalomtól várd a csodát! Este készíts meleg sót zokniba vagy harisnyába töltve, és aludj azzal a torkodon. Másik opció a hideg vizes rongy szárazzal letakarva, ez is mehet éjszakára a fájós torokra. Makacs köhögésre akácmézbe csepegtess pár csepp citromlevet és egyél fél óránként 1-2 kávéskanállal belőle! Gyógyteákból a kamillát javaslom, minél melegebben! Köhögésre az áfonya tea és az én nagy kedvencem, a hagymatea, mely azonnali enyhülést hoz!

Így készítsd: karamellizálj egy edényben 2 kanál barna nádcukrot majd öntsd fel fél liter vízzel, tedd bele 2 fej vörös hagyma külső héját. Forrald fel, majd hagyd állni kb negyed órát, amíg fogyasztható hőmérsékletű nem lesz. Ha már langyos, tegyél bele 1-2 teáskanál mézet, és így fogyaszd! Meg fogsz döbbenni gyors hatásosságán!

Bél- és gyomorgondok:
Én minden reggelem a következő csodalöttyel indítom: kb 3 dl langyos forrás vagy szűrt vízbe elkeverek egy púpozott mokkáskanál szódabikarbónát és lassan elkortyolom. Csodálatosan beállítja a gyomor ideális savtartalmát, az anyagcserére is jó hatással van, valamint ellátja az egész szervezetet energiával! Kávé helyett is bátran ajánlom! Ha egy-egy nagyobb vacsora megterhelte a gyomrod, nyugodtan vesd be ezt a mixet, gyomorégésre is tökéletes! Teákból a kamilla, fodormenta ajánlatos gyomorpanaszokra! Hányingerre, émelygésre reszelj friss gyömbért, és ha bírod az ízét, egyél nyersen, ha nem, főzz belőle teát! Így készítsd: tegyél fel vizet (kb 2 litert) és nagylyukú reszelőn kezdj el bele reszelni kb 8-10 cm friss gyömbért. Lassú tűzön főzd, hagyd forrni kb 2 percig, majd negyed órát pihentesd. Utazási rosszullétekre is tökéletes, vigyél belőle az útra és sűrű, lassú, pici kortyokkal idd. Ha érzékeny a hasad nehéz, forró, csípős ételekre, érdemes a következő varázs trükköt alkalmazni: minden este egyél meg egy olivabogyó magot! Elég, ha egyben lenyeled, nem kell elrágnod! Védőréteget képez a gyomrodba, visszaállítja a védekezőképességét! Az almaecet is kiváló anyagcsere gyorsító, savtalanító, gyomorbarát szer!

Immunerősítés:

Rengeteg szuper hatékony immunerősítő szer van a magyar népi gyógyászatban, kettőt emelnék ki, az egyik a gyömbér és a belőle készült tea, én ezt az első hűvös naptól kezdve iszom tavaszig. Ajánlom neked is, a betegség garantáltan el fog kerülni! A gyömbér az egyik legszéleskörűbb felhasználhatósággal rendelkező csodaszer, szinte már gyógyszerként használatos. Antioxidáns, vírusölő, immunerősítő, szívbarát, köhögéscsillapító, gyomornyugtató, energiát adó, migrén enyhítő, menstruációs panaszokat szüntető, sőt, még az ízületi gyulladás okozta fájdalmakat is csillapítja. Ne légy rest hát kihasználni gyógyhatásait, a téli időszakban folyadékfogyasztásod egészítsd ki vele bátran!


A fokhagymáról remélem, már régóta tudod, hogy erősebb vírusölő hatással rendelkezik, mint az antibiotikum, érdemes hát bevetni erejét az immunrendszer megerősítésében is!

Ha azt érzed, bujkál benned valami, láss neki a következő mix elkészítésének:
Vágj ketté egy citromot, csavard ki az egyik feléből a levet, tartsd meg a citrom héját. Reszelj le 2 gerezd fokhagymát, hagyd állni kb 10 percig. Addig keverj egy evőkanál mézhez 1/8 teáskanálnyi vörös borsot. Add hozzá a citromléhez a masszát, keverd el alaposan – már a fokhagymával együtt – majd öntsd vissza a citromhéjba, és idd meg rostostul, úgy ahogy van.
Hideg, fáradt estéken jól eshet egy meleg lábfürdő, és ha szódabikarbónát is eszel bele, reggelre a betegség is csak egy múló gondolat marad! Szinte forró vízbe, amit még elbír a bőröd, tegyél 3-4 ek szódabikarbónát és pihentesd benne 20-30 percen keresztül a lábad. Csukd be a szemed, gyújts egy gyertyát, tégy be lassú zenét, figyelj magadra, töltődj, pihenj.
Gyógynövényekből a hársfateát javaslom meghűlés megelőzésére.


Fülfájás:

Fülpanaszokra hadd osszak meg veled 2 praktikát melyek eddig kivétel nélkül beváltak: ha a fül körüli nyirokcsomóid duzzadtak, érintésre érzékenyek, fogj egy fej káposztát, szedd le a leveleit, picit nyomogasd, tördeld meg, hogy levet eresszenek, és tedd a fájós területre. Azt fogod tapasztalni, hogy a levelek hamar felmelegszenek. Ez azért történik, mert szívják magukba a gyulladást. Cserélgesd sűrűn. Ha a kínzó fájdalom miatt nem tudsz aludni, pucolj meg egy fokhagymát, vágd le a 2 végét, és az egyikbe fűzz egy tű segítségével cérnát, hagyj rá jó 10 centit, és a másik végével kezdve dugd be a füledbe és hagyd ott éjszakára. A cérna azért kell, hogy könnyedén el tudd távolítani reggel, ez nagyon fontos, ügyelj erre! Az is működhet, ha géz darabba csavarod és úgy helyezed a füledbe. Reggelre lehúzza a gyulladást, magam is alig hitem mikor először próbáltam!
A meleg só is enyhülést adhat.

Orrdugulás:
Tény, hogy a legtöbb orrspray fizikai függőséget okoz amellett, hogy szárítja, károsítja a nyálkahártyát. Makacs dugulás ellen én DIY sósvizes cseppeket szoktam gyártani. Szűrt, tisztított vízbe keverek Parajdi vagy Himalaya sót, langyosra melegítve szívok az orromba belőle. Csodálatosan és kíméletesen tisztít. Légy kitartó, használd több napig a kívánt hatás elérése érdekében. A másik nagy kedvencem ilyen esetekre a retro kamilla inhalálás. Mikor pici voltam, Édesanyám mindig ilyet készített nekem, emlékszem mennyire untam a mosdó fölé hajlást törülközőkkel a fejemen, mára viszont hálás vagyok az emlékért, hiszen nagy segítségemre van megfázásnál. Kb 2 liter forrásban lévő vízhez adok egy fél marok kamilla virágot, felkavargatom, és fölé hajolva nagyokat lélegzek kb 10-15 percen keresztül. Érdemes a fejed letakarni, hogy a gőz célirányosan haladjon a buksid irányába. 

Az infralámpa is segíthet felszakítani a lerakódásokat.

Női bajok:

A nyirkos, hideg időben a felfázások gyakorisága is nő (tudtad, hogy ilyenkor a húgy utak fertőződnek, ritkább esetben van szó valóban hideg okozta meghűlésről), ami szörnyen fájdalmas szenvedést okozhat a nőknek. Ha észleled magadon az első tüneteket, azonnal végy egy meleg ülőfürdőt, melybe fél kb Himalya sót keversz! Ügyelj rá, hogy a víz hőfoka 38 fok körül maradjon, ennél ne legyen több! Ülj benne legalább 20 percet! A vörös és tőzegáfonya is segítségünkre lehet a betegség megelőzésében, a tünetek enyhítésében! Érdemes palástfű és cickafark növények keverékéből teát főznöd és ezt kortyolgatni a fürdő közben akár! Fontos ilyenkor, hogy amíg érzed a fájdalmat, melegen tartsd a lábad, a derekad, és a hasi részt! Segíthet még a tökmag tea csípős vizelet esetén.

Ha fájdalmad nagyon erős, ajánlom az Urogin nevű szert, patikákban, bio boltokban be tudod szerezni, azonnali enyhülést hoz. Fontos, hogy ha még ettől sem múlnak panaszaid, fordulj orvoshoz, ezzel nem szabad viccelni! Itt meg is ragadnám az alkalmat, hogy tisztázzam, nem vagyok orvos ellenes, sőt. Tisztelem tudásukat és vallom, hogy van helyük gyógyulásunkban, csupán a megfelelő időben és szituációban. Igyekezz figyelni magadra, és ha úgy érzed, súlyosabb a dolog, mint amit kezdetben gondoltál, menj és kérd szakember tanácsát, segítségét. Javaslom a természetgyógyász képesítéssel rendelkező orvosok látogatását, szívesen ajánlok is, nyugodtan keressetek ez ügyben is!

Makacs, visszatérő hüvelyfertőzések, gombák esetére javaslom a cickafark-kamilla-csalántea ülőfürdőt kúraszerűen!

Mint ahogy arról írtam már, én abban hiszek, hogy okosabb és fontosabb a tünetek folytonos elnyomása helyett a valódi okokat megkeresni, feltárni. Mint annyi minden másban itt is kiemelt szerepet kap a tudatos figyelem. Figyeld magad, hallgass a tested jelzéseire! Legutóbbi írásomban említettem, hogy én biorezonanciás állapotfelmérésre járok, mely kezelés során sejtszinten vizsgáljuk testem, szervezetem, így még a tényleges tünetek megjelenése előtt elcsíphető egy kialakulóban lévő betegség is! Mivel annyian érdeklődtetek, úgy döntöttem szervezek egy nyílt találkozót a természetgyógyászommal, aki ezt a kezelést végzi. Ő vidéken praktizál, de erre a napra feljön, és rendelkezésetekre áll. Tartunk egy interaktív beszélgetésős egészségnapot. Ha van kedvetek, gyertek el, nézessétek meg magatokat, kérdezzetek, szívesen segítünk mindenben! Mivel a résztvevők száma korlátozott, kérlek, írjatok a beatanagy87@gmail.com-ra és jelezzétek részvételi szándékotokat!

Szívemből remélem, hogy sikerült kíméletesebb alternatívákat nyújtanom nektek a gyógyulásra, ne feledjétek, a betegség nem mumus, sokkal inkább egy segítő jel arra, hogy kezdjetek figyelni magatokra! Merjetek hinni a belső hangnak, és megadni azt testeteknek, amire szüksége van! Bármilyen felmerülő kérdéssel a receptekkel, praktikákkal kapcsolatban, keressetek bátran! Csodálatos őszi napokat kívánok nektek, EGÉSZ-ségben, boldogságban!

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

„Az állandó stressz a lelket is megbetegíti” - Egyszerű tippek pszichológustól, amivel megőrizhető a mentális egészség

glamour plusz ikon „Az állandó stressz a lelket is megbetegíti” - Egyszerű tippek pszichológustól, amivel megőrizhető a mentális egészség

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Az ősz legnagyobb trendjei: must-have darabok, amik nem hiányozhatnak a ruhatáradból (x)

Az ősz legnagyobb trendjei: must-have darabok, amik nem hiányozhatnak a ruhatáradból (x)

3 tipp, melyekkel pénzügyileg is tudatos maradhatsz a Glamour-napok alatt (x)

3 tipp, melyekkel pénzügyileg is tudatos maradhatsz a Glamour-napok alatt (x)

Mondj búcsút a felfázásnak antibiotikumok nélkül (x)

Mondj búcsút a felfázásnak antibiotikumok nélkül (x)

Gyakran fáj a lábad? Teszteltük a Scholl talpbetétjeit és le vagyunk nyűgözve (x)

Gyakran fáj a lábad? Teszteltük a Scholl talpbetétjeit és le vagyunk nyűgözve (x)