Elérkezett az az időszak, amit a legtöbben a kikapcsolódáshoz, a pihenéshez, és feltöltődéshez kötnek. A legújabb lapszámunk ebben nyújt neked tökéletes segítséget. A mindig csodálatos Görög Zita egyik legfontosabb üzenete az őszinteség, ez pedig az egész lapszámot végig kíséri. Mély interjúk, problémák, élettörténetek, és megannyi izgalmas anyag segít a nyári időszak legnagyobb kihívásában: szakadj el a mindennapok pörgésétől, lassulj le, töltődj fel, és élvezd ki a nyár minden pillanatát.
Ezeket láttad már?
Létezik egy pillanat a nyár közepén, amikor a külvilág zaja elcsendesedik. Amikor a rekkenő hőségben végre megállsz, és azt érzed, hogy valami olyanra van szükséged, ami nem vibrál, nem kér azonnali választ, időt hagy neked, és nem sürget. A GLAMOUR július-augusztusi száma pontosan ezt az élményt hozza el: tudatos digitális detoxot, amikor úgy érzed, hogy a mindennapi pörgésben és a közösségi média végtelen görgetésében kezded elveszíteni a belső békédet.
Az őszinteség összehozza az embereket
A legújabb szám borítójáról a csodálatos Görög Zita tekint ránk, a belső oldalakon pedig olyan mély, kendőzetlen interjút olvashatunk vele, ami teljes ráhangolódást kíván, mert egészen biztosan találsz benne olyan mondatokat, amelyeken hosszan gondolkodhatsz. Zita nem fél beszélni a sebezhetőségéről, az anyasággal járó örökös, kikapcsolhatatlan aggódásról és arról a komoly belső munkáról, amellyel megtanulta magát az utolsó helyről végre előrébb sorolni.
Írd fel már most: július 9-12. között GLAMOUR-napok Summer Week, keresd a digitális kuponokat a GLAMOUR Plusz oldalán!
De ami a legizgalmasabb: az interjúban lerántja a leplet forradalmi ötletéről, ami bántalmazott gyerekeknek nyújthat mentőövet. Hogy hogyan kapcsolódik össze a QR-kód alapú misszió a minisztériumok folyosóival és a mobiltelefonos korlátozásokkal? És mit jelent egy háromgyermekes édesanyának a parentifikáció? A magazinból ez is kiderül.
Emlékszel még? Így nézett ki Görög Zita 20 évvel ezelőtt az Underworld című hollywoodi filmben
Álmok, és ami a megvalósításukhoz kell
A színházrajongók már jól ismerhetik a nevét, de az egész ország a zseniális és megrázó Bróker Marcsi sorozat kapcsán zárta a szívébe. Bacskó Tünde az év sorozatszínészeként, díjak sorával a zsebében mesélt a GLAMOUR július-augusztusi számában. Tudtad, hogy a casting előtt komolyan fontolgatta a színészi pálya elhagyását, és futárként, sőt autókozmetikában is dolgozott? Vajon hogyan lehet empatikusan és hitelesen közeledni egy olyan élő, valóságos karakterhez, aki rengeteg embert megkárosított, és jelenleg is a börtönbüntetését tölti? Tünde megrázó őszinteséggel beszél az életközépi válságról és a vidéki színészlét küzdelmeiről.
Van abban valami felszabadító, amikor egy nő saját maga írja újra a történetét, még akkor is, ha az fájdalmas, ellentmondásos vagy éppen kellemetlen. Farkas Clara vizuális alkotó pont ezt teszi, ezért is érdemes most alaposabban megismerned őt, és munkáját.Vagy éppen Sümeghy Claudiát, aki azóta elfogadta Magyar Péter felkérését, és ő lett a miniszterelnök kabinetfőnőke. Férjével, Topolánszky Tamás Yvannal megalapították filmkészítő és -forgalmazó stúdiójukat, a Juno11-et, cégük a hazai szektor egyik meghatározó szereplőjévé vált. Olyan sikerfilmek fűződnek hozzájuk, mint a Curtiz, a Magasságok és mélységek vagy éppen a Magyar Péter politikai pályájának elejét bemutató Tavaszi szél – az ébredés.
A nyári bulik sem maradhatnak ki, Szűcs Krisztián nem csak a Heaven Street Sevennel aktív újra, de a könyve is tökéletes nyári olvasmány, amiben újraélheted a fiatalságot, vagy éppen megtudhatod, milyen volt a kilencvenes években fiatalnak lenni. Ha már bulik, nem maradhatnak ki a nyári koncertajánlók, a könyvválogatás pedig segít, hogy akár otthonról is már országokban érezd magad.
Szexmentes kapcsolatok és a legkedvesebb mérgeink
A GLAMOUR idén nyáron sem kerüli el a kényelmetlen, de annál fontosabb kérdéseket. Megtudhatod, miért nem találunk társat, hogyan lesz a bizonytalanság az egyik legnagyobb gátja a kapcsolatoknak. Poór Judit párkapcsolati tanácsadó segítségével a magazin körbejárja a szexmentes párkapcsolatok valóságát. Miért tűnik el a szenvedély ott, ahol a szeretet még megvan? Valóban a fáradtság a hibás, vagy mélyebb, belső mintázatok ismétlődése áll a háttérben? A cikk gyakorlati útmutatót is ad az intimitás és a szex szétválasztásához, ami alapjaiban mentheti meg a kihűlő félben lévő kapcsolatokat. Sákovics Diana pedig segít megfejteni, mi állhat a fájdalmas szex hátterében, és elmondja, hogyan lehet a leghatékonyabban kezelni a diszpareuniát.
Ha pedig az egészségedről van szó, Szász Máté neurobiológus, A legkedvesebb mérgeink című könyv szerzője sokkoló adatokkal ébreszti fel a bennünk élő tudatos nőt. Tudtad, hogy reggel tíz óráig egy átlagos nő közel 165 különböző vegyi vegyületet ken magára? Mi az a „koktélhatás”, és miért hasonlítja a szakember a kozmetikai ipar trükkjeit a nagy fehér cápa veszélyeihez? A fürdőszobapolcod tartalma után garantáltan másképp tekintesz a bőrödre.
Itt az ideje, hogy elgondolkodj azon a kellemetlen, de annál tabudöntögetőbb kérdésen is, hogy a férfiaknak és a nőknek vajon egyenlőek-e az esélyeik az egészségügyben. Vagy hogy tulajdonképpen mennyit is keresnél a láthatatlan házimunkával? Mi van azokkal a gyerekekkel, akik idejekorán felnőtté váltak, és kénytelenek voltak a saját gyermeki szükségleteik háttérbe szorulnak? Bibók Beával az Ellopott gyermekkor című könyve kapcsán beszélgettünk.
Lékai-Kiss Ramónával a címlapon megjelent a GLAMOUR BOOK tavaszi száma
A kilencvenes évek minimalizmusa és a nyár legforróbb trendjei
A divat szerelmeseinek is tartogatunk izgalmas újdonságokat. Ryan Murphy új sikersorozata kapcsán a magazin bemutatja az amerikai minimalizmus valaha volt legnagyobb ikonja, Carolyn Bessette-Kennedy stílusának újjászületését. Kiderül, miért diadalmaskodik 2026-ban a „kevesebb több” mantrája, és hogyan építheted be a gardróbodba a kilencvenes évek letisztult esztétikáját. Emellett olyan tippeket is mutatunk, amelyeket akár a tengerparti, akár a városnézős nyaralás során próbálhatsz ki. Emellett exkluzív beszámolót olvashatsz a Tezenis veronai beachwear-show-járól, ahol Varga Viktória szupermodell kalauzol el minket a kulisszák mögé, és Hadnagy Tímea enteriőrtervezővel is inspirálódhatsz a kortárs dizájn világában.
A listának koránt sincs vége, csak felsorolni is nehéz lenne, mennyi témával várunk. És arról még nem is beszéltünk, hogy a magazin lapjain már ott várnak rád a július 9-12. közötti GLAMOUR-napok Summer Week kuponjai is, amelyekkel kedvezményesen vásárolhatsz.