A HelpHub hosszútávú segítséget kínál a menekülteknek az új élethez

Ez a cikk több mint 6 hónapja frissült utoljára, a benne lévő információk elavultak lehetnek.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Az orosz-ukrán háború kirobbanása óta mindenki a saját lehetőségeihez mérten igyekszik segíteni a menekülteknek. Ennek köszönhetően szerencsére egyre könnyebben találhatnak átmeneti szállást, élelmet, vagy alkalmi utazási opciót – a hosszú távú lakhatás, munkavállalás, vagy akár új iskola keresése viszont még sokaknak megoldandó probléma, akik Magyarországon szeretnének új életet kezdeni.

A HelpHub hosszútávú segítséget kínál a menekülteknek az új élethez
A HelpHub hosszútávú segítséget kínál a menekülteknek az új élethez
Fotó: Gettyimages.com

Pontosan ebben tud segíteni a HelpHub nevű platform, amely azoknak a menekülteknek nyújt segítséget, akik Magyarországon terveznek új fejezetet nyitni az életükben. A HelpHub felületén olyan lehetőségeket gyűjtenek össze, amelyek hosszútávon segítik a bajbajutott embereket, legyen szó munkavállalásról, lakhatásról vagy oktatási és egészségügyi kérdésekről.

„A háború első napjaiban szinte hihetetlennek tűnt, hogy ilyen borzalmas esemény tényleg megtörténhet egy szomszédos országban. Azonnal próbáltam megtalálni a helyem a segítségnyújtásban, de az első napokban úgy látszott, önkéntes rutin hiányában csak útban lennék a tapasztaltabb segítőknek.” – mondta Nagy Gábor, a HelpHub alapítója.

Hogyan indult a HelpHub?

A HelpHub csapata eleinte az adományozáson túl részfeladatokban segítette az önkéntes szervezetek munkáját: szórólapok tervezésével és gyártásával, logózott láthatósági mellények biztosításával a segítő pontokon, valamint hasonló kisebb, de fontos feladatok ellátásával, amelyekre az adott szervezeteknek már nem volt kapacitása a segélyszállítmányok rendszerezése és határra juttatása mellett.

A csapat ezenkívül több segítő szervezettel is egyeztetett és folyamatosan figyelte a kommunikációt mind a menekültek, mind az őket segítők oldaláról, hogy megtalálják azokat a problémákat, amelyekre eddig nem született megoldás – pedig nagy szükség lenne rá.

Hamar kiderült, hogy a letelepedésre és az új élet elkezdésére vonatkozó kérdések azok, amelyekre egyelőre nehéz választ kapni:

  • A néhány napos átmeneti szállás után hol lehet több hónapra, vagy akár évre lakást találni a menekülteknek?
  • Hol tudnak új munkát vállalni, lehetőleg a saját szakterületükön?
  • Melyik magyarországi iskolába iratkozzanak be a gyermekek, ahol folytathatják a tanulmányaikat?
  • Ki és hol látja el a sérüléseiket, és folytatja a betegségeik kezelését?
  • Hol tudnak mindezekhez akár jogi segítséget is kapni?

A fejlesztés rekordidő – körülbelül két hét – alatt ment végbe. A HelpHub csapatában van önkéntes fejlesztő, grafikus, közösségimédia szakértő, és tartalommenedzser is. Az ukrán fordításokat pedig jelenleg egy olyan hölgytől kapják, aki családjának Magyarországra menekítése után visszatért Ukrajnába, ahol aktívan próbál segíteni az ott maradt családoknak.

Hogyan segít a HelpHub?

A HelpHub csapata kétféleképp kínál segítséget a fent említett kérdésekben:

  • A sokféle segítő szándékot és opciót egy helyre, rendszerezetten gyűjti össze.
  • A teljes weboldal elérhető a magyar mellett ukrán és angol nyelven is, hogy a kárpátaljai magyarok mellett Ukrajna távolabbi régióiból hozzánk érkezők is akadálymentesen használhassák az oldalt.

Az a célunk az oldallal, hogy leegyszerűsítsük a menekültek számára az új élet kezdéséhez fontos segítségek megtalálását, egy helyen összegezve.

„Így nem kell nehezen rendszerezhető kommentekből, vagy számtalan Google-keresésből elindulni a Magyarországon letelepedni szándékozó családoknak, hanem több idejük juthat saját magukra, és a biztonság megtalálására ebben a nehéz helyzetben.”

Ha ismersz olyan opciót, ami még nincs fent a helphub.hu oldalán, küldd be a platform munkatársainak itt!

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

„Örököljük a generációs félelmeket, amik megmutatkoznak az arcon” - beszélgetés dr. Dalmy Julianna arc- és testelemzővel

glamour plusz ikon „Örököljük a generációs félelmeket, amik megmutatkoznak az arcon” - beszélgetés dr. Dalmy Julianna arc- és testelemzővel

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Baki a csajos nyaraláson: rossz ötlet volt az intimmosakodó (x)

Baki a csajos nyaraláson: rossz ötlet volt az intimmosakodó (x)

Problémás bőr volt, nincs: így hat az arcápolási rutin, ha rád van szabva (x)

Problémás bőr volt, nincs: így hat az arcápolási rutin, ha rád van szabva (x)

Strandkészülődés: tippek a tökéletes bikinivonalhoz (x)

Strandkészülődés: tippek a tökéletes bikinivonalhoz (x)

4 tuti tipp, hogyan építsd be a mozgást a mindennapjaidba (x)

4 tuti tipp, hogyan építsd be a mozgást a mindennapjaidba (x)