Szívszorító: Erzsébet királynő halálos ágyán megírta utolsó leveleit - meg fogsz lepődni, kinek címezte az egyiket

Erzsébet királynő két fontos személynek hagyott hátra levelet
Erzsébet királynő két fontos személynek hagyott hátra levelet
Fotó: WPA Pool / Pool / Getty Images

Ez is érdekelhet

Ő Benedict Cumberbatch ritkán látott felesége, a gyönyörű Sophie évek óta nem öregszik

Ő Benedict Cumberbatch ritkán látott felesége, a gyönyörű Sophie évek óta nem öregszik

2024. szeptember 17.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A néhai Erzsébet királynő két utolsó levelet írt a halálos ágyán. Az egyiket fiának, Károly királynak címezte, a másikat pedig valaki olyannak, akire elsőre biztosan nem gondolnál. Annyit már most elárulunk, hogy az illető nem a királyi család tagja.

Erzsébet királynő 2022. szeptember 8-án, 96 éves korában hunyt el Balmoralban. „Nagyon békés volt. Alvás közben történt. Elaludt. Öregség. Nem volt tudatában, mi történik. Nem voltak fájdalmai” - fogalmazott szívszorító feljegyzésében a királynő magántitkára, Edward Young Erzsébet halála után.

Robert Hardman királyi szakértő pedig további részleteket osztott meg a királynő halála utáni pillanatokról a King, Charles III: New King. New Court. The Inside Story. című könyvében. Felfedte, hogy nem sokkal azután, hogy Sir Edward megírta a feljegyzését, egy lezárt, piros papírdobozt találtak a néhai királynő halálos ágyán.

Amikor kinyitották, a személyzet két lepecsételt levelet talált benne: az egyiket fiának és örökösének, Károly királynak, a másikat pedig Sir Edwardnak címezte - írta Hardman. „Bár valószínűtlen, hogy a tartalmukat valaha is nyilvánosságra hozzák, a levelek létezése azt mutatja, hogy Elizabeth csendben felismerte, hogy az ezen a földön töltött ideje véget ért” - fogalmazott.

Edward Young 2017 és 2023 között a néhai királynő magántitkáraként dolgozott. Először 2004-ben vették fel a királyi háztartásba, ahol II. Erzsébet asszisztenseként, majd helyettes magántitkárként dolgozott egészen addig, amíg magántitkárrá nem léptették elő.

Kiderült, hogy Erzsébet királynő miért rettegett a halála előtt

Kiderült, hogy Erzsébet királynő miért rettegett a halála előtt

Erzsébet királynő a halála előtt szeretett lovától is elbúcsúzott

Erzsébet királynő egykori lovásza, Terry Pendry egy podcastben elárulta, hogy az uralkodó a halála előtti utolsó hetekben is kijárt lovagolni. Elmondása szerint Erzsébet 96 évesen is segítség nélkül fel tudott ülni szeretett lova, Emma hátára, csupán akkor volt szüksége egy kis segítségre, amikor leszállt.

Pendry akkor látta utoljára Erzsébet királynőt, amikor elköszönt a lovától. A windsori istállóban talált rá az uralkodóra, amint meglepte Emmát egy zacskó répával. Lejött beszélgetni és elbúcsúzni Emmától - mondta a lovász, majd hozzátette, hogy akkor nem értette, miért búcsúzkodik.

Forrás: mirror.co.uk

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

Támogatott Tartalom

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Támogatott Tartalom

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Támogatott Tartalom

5 bőrápolási tipp, amiért hálás lesz nyáron a bőröd

5 bőrápolási tipp, amiért hálás lesz nyáron a bőröd

Támogatott Tartalom