Szomorú dolog derült ki Károly király és Erzsébet királynő kapcsolatáról

Károly király elárulta, milyen volt a kapcsolata gyerekként az édesanyjával
Károly király elárulta, milyen volt a kapcsolata gyerekként az édesanyjával
Fotó: WPA Pool/Getty Images

Ez is érdekelhet

Ő Benedict Cumberbatch ritkán látott felesége, a gyönyörű Sophie évek óta nem öregszik

Ő Benedict Cumberbatch ritkán látott felesége, a gyönyörű Sophie évek óta nem öregszik

2024. február 20.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Az kétségtelen, hogy felnőttként Károly királyt különösen erős kötelék fűzte a néhai Erzsébet királynőhöz. Gyermekként azonban közelebbi kapcsolatot ápolt a dadáival, mint az édesanyjával.

Károly király korábbi beszédeiben gyakran hivatkozott Erzsébet királynőre „kedves mamaként” és „szeretett édesanyaként”, ami egyértelművé tette, hogy nagyon különleges a kapcsolatuk. Gyerekként viszont úgy érezte, érzelmileg nagyon távol állnak tőle a szülei.

A Right Royal Podcast legújabb részében Károly király, Vilmos herceg és Harry herceg nevelése volt a központi téma. A műsorban Ingrid Seward vendégeskedett, a nemrégiben megjelent Anyám és én című könyv írója, amely Erzsébet királynő és fia, Károly király kapcsolatát boncolgatja.

Károly herceg még 1994-ben engedélyezte Jonathan Dimbleby újságíró Károlyról szóló önéletrajzát, amelyben édesanyját és édesapját, Fülöp herceget „érzelmileg távoli” szülőknek írta le. A Károly engedélyével nyilatkozott barátok pedig arról is beszámoltak, hogy Fülöp herceg gyakran „lekicsinyli” és „zaklatja” a fiát.

A podcastben Ingrid elmondta, hogy a könyv akkoriban nagyon felzaklatta Erzsébet királynőt és Fülöp herceget. „Amikor ez a könyv megjelent, azt hiszem a királynő és a herceg oroszországi körútjukon voltak, ami egy igazán fontos körút volt. És nagyon idegesek voltak.” Nagyon felzaklatta őket, hogy Károly a gyereknevelésükről beszélt - mondta Ingrid.

Mi történne, ha Károly király lemondana a trónról? Mutatjuk!

Mi történne, ha Károly király lemondana a trónról? Mutatjuk!

Állítólag még Erzsébet és Fülöp közeli ismerősei is azt mondták, soha nem ölelték meg nyilvánosan a gyerekeiket. Ennek pedig az lehetett a fő oka, hogy a néha királynőt nem úgy nevelték, hogy kimutassa az érzelmeit.

„Biztos vagyok benne, hogy nagyon érzelmes volt, de soha nem mutatta ki. Így nevelték. Szerintem szinte lehetetlen volt, hogy megváltozzon” - mondta Ingrid, de azt azért hozzátette, hogy uralkodása alatt idővel egyre jobban próbált teret engedni az érzelmeinek.

Forrás: hellomagazine.com

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

Támogatott Tartalom

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Támogatott Tartalom

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Támogatott Tartalom