Károly király kastélya bezárja kapuit, nyomós okból hozta meg a döntést az uralkodó

Károly király skóciai kastélyát hamarosan bezárják
Károly király skóciai kastélyát hamarosan bezárják
Fotó: WPA Pool / Pool / Getty Images

Ez is érdekelhet

Millie Bobby Brown pucérruhája maga a meztelen álom, óriási feltűnést keltett benne

Millie Bobby Brown pucérruhája maga a meztelen álom, óriási feltűnést keltett benne

2025. augusztus 13.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Károly király bejelentette: bezárja kapuit a látogatók előtt a Balmoral-kastély. A lezárás azt jelenti, véget ért a nyári időszak, és a királyi család tagjai hamarosan megérkeznek ide, hogy egy kicsit együtt legyenek még az őszi iskolakezdés előtt.

Elérkezett a nyár vége, amikor a királyi család tagjai elutaznak a Balmoral-kastélyba. Károly király a palota hivatalos oldalán keresztül már be is jelentette, hogy erre az évre bezárja kapuit az ikonikus hely a látogatók előtt.

Hamarosan érkezik a királyi család

Az angol királyi család hivatalos Instagram-oldalán megjelent a hivatalos közlemény a Balmoral-kastély bezárásáról. „A Balmoral-kastély, beleértve a parkot, a kertet és a kiállításokat, mostantól zárva tart a nyilvánosság előtt. Köszönjük mindenkinek, aki a 2025-ös nyári szezonban meglátogatta a kastélyt és a birtokot. Reméljük, élvezték a látogatást, és örökre megmaradó emlékekkel távoztak.”

Bár egy súlyos vihar miatt egy rövid időre a hónap elején már bezárt a kastély, ez a bezárás az éves ütemterv része, arra utal, hogy Károly király és a családtagok hamarosan ideutaznak szokásos nyári kiruccanásukra.

Balmoral a család nyári menedéke Viktória királynő óta: a kastélyt a férje, Albert herceg vásárolta 1852-ben. Erzsébet királynő szintén nagyon szerette ezt a helyet, ő már július végén elutazott ide és egészen októberig itt is maradt, hogy kipihenje fáradalmait.

Évekig levelezett ezzel a nővel Károly király: meglepő kapcsolatra derült fény

Évekig levelezett ezzel a nővel Károly király: meglepő kapcsolatra derült fény

A 76 éves Károly király folytatja édesanyja hagyományait és a nyár végét Balmoralban tölti. Vilmos herceg, Katalin hercegné és három gyermekük biztosan csatlakoznak hozzá, ahogyan több más családtag is.

Itt volt a legboldogabb a királynő

Erzsébet királynő életében nagyon fontos szerepet töltött be a kastély, itt kérte meg a kezét férje, Fülöp herceg, itt töltötték nászútjukat és itt érte a halál is 2022 szeptemberében. „Azt hiszem, nagymama itt a legboldogabb." - árulta el korábban egy interjúban Eugénia hercegnő.

A skóciai birtok az egyik a két birtok közül, amely az uralkodó magántulajdonában van. A másik a Sandringham, Norfolkban, ahol a királyi család hagyományosan a karácsonyt tölti - írja a People magazin.

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
A hálószobai rémálom, amiről a nők is csak a barátnőknek mernek beszélni

A hálószobai rémálom, amiről a nők is csak a barátnőknek mernek beszélni

Támogatott Tartalom

Glow-up tetőtől talpig: miért felejtjük ki a legfontosabb lépést a self-care rutinból?

Glow-up tetőtől talpig: miért felejtjük ki a legfontosabb lépést a self-care rutinból?

Támogatott Tartalom

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

Néha külön alszol a pasidtól? Nem biztos, hogy a kapcsolat vége az alvásválás

Néha külön alszol a pasidtól? Nem biztos, hogy a kapcsolat vége az alvásválás

Támogatott Tartalom