Tóth Vera szívszorító sorokkal üzent: elképesztő öröm érte az énekesnőt

Tóth Vera digitális címlapinterjú
Tóth Vera zenei munkásságáért Petőfi-díjat kapott
Fotó: Zsólyomi Norbert

Ez is érdekelhet

Így teszi tönkre a testedet a krónikus stressz, ha nem lépsz időben

Így teszi tönkre a testedet a krónikus stressz, ha nem lépsz időben

2025. június 2.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Tóth Vera mély és szívszorító üzenettel osztotta meg követőivel élete egyik legnagyobb szakmai elismerését. Az énekesnő Petőfi-díjat kapott, és e különleges alkalomból a művészet fontosságáról vallott. Szavai egyszerre személyesek, elgondolkodtatók és felemelőek.

Tóth Vera közösségi oldalán jelentette be, hogy megkapta a rangos Petőfi-díjat. Az énekesnő nem a klasszikus módon köszönte meg az elismerést – helyette egy mélyen átélt, költői gondolatokból álló írással válaszolt. A poszt nemcsak a díjról szól, hanem arról is, hogy mit jelent számára a művészet, a zene és az alkotói szabadság – és mindez hogyan segít kapcsolódni másokhoz egy nehézségekkel teli világban.

„A művészet menedék”

Tóth Vera üzenete egy versszerű vallomás, amelyben a művészetet olyan kapaszkodóként írja le, ami minden körülmények között ott van: „A művészet igazat mond akkor is, ha halk. Akkor is, ha dühös. Akkor is, ha fáj.” Az alkotás szerinte nem kényszeríthető, és nem tűri a hazugságot: „Nem lehet erőltetni. Nem lehet hazudni benne – mert az akkor már nem művészet.”

Segít megérteni önmagunkat

Az énekesnő úgy látja, hogy az igazi alkotás mindig mélyről jön, és segít megérteni a világot – sőt, önmagunkat is. „Mi művészek, a szabadságnak vagyunk az eszközei”. Tóth Vera posztjában hangsúlyozza, hogy a művészet nem zár ki, nem címkéz, hanem összeköt „Kapcsolatot teremt ember és ember között. Híd. Nem választ el, nem ural, nem harsány. Elfogad.” A szöveg egyik legerőteljesebb gondolata, hogy az alkotás maga a szabadság:

Ami a legfontosabb: szabad. Mi művészek, a szabadságnak vagyunk az eszközei

Tóth Vera: „Most érzem magam a legszebbnek és a legjobban”

Tóth Vera: „Most érzem magam a legszebbnek és a legjobban”

Hálás az elismerésért

A poszt végén Tóth Vera megköszöni az elismerést menedzserének, Oláh-Kajári Andreának, és mindenkinek, aki az alkotásban részt vesz – aktívan vagy befogadóként: „Köszönöm ezt az elismerést. Nemcsak magamnak, vagy a menedzseremnek, Oláh-Kajári Andreának, hanem minden olyan embernek, aki alkot, hagy alkotni, akit érdekel, mit alkotunk, annak, aki kérdez, aki figyel, és annak, aki nyitva hagyja az ajtót másoknak is.”

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Támogatott Tartalom

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Láthatatlan feszültség az irodában: így jelzi a test, ha azonnali segítségre van szüksége

Támogatott Tartalom

Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Fesztiválra készülsz? Ez a 3 szabály megkímélhet egy nagyon kellemetlen problémától

Támogatott Tartalom