Készülj fel a következő Facebook-leállásra!

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Kedd délután az egész világon azt tapasztalhatták a Facebook felhasználói, hogy az alkalmazás kidobja őket, és nem tudnak újra belépni sem a Facebook, sem a Messenger oldalukra. De akadozott, és nem frissült az Instagram sem, illetve annak üzenetküldő alkalmazása, sőt a Threads is problémát jelzett.

Facebook leállás
Te mit csináltál a nagy Facebook-leállás alatt?
Fotó: Getty Images/ Getty Images

Nem az az első eset, hogy ilyen történt a Facebook háza táján, most nagyjából két órán keresztül volt elérhetetlen a legnépszerűbb közösségi oldal, a probléma pedig az egész világon tapasztalható volt. Hivatalos magyarázatot egyelőre nem adtak a problémára, a Meta kommunikációs igazgatója, Andy Stone annyit közölt X-en, hogy tudnak a problémáról, és dolgoznak az elhárításán, később pedig azt írta, megoldották a “technikai problémát”. 2021-ben hasonló probléma merült fel, akkor a Facebook, az Instagram és a WhatsApp volt órákon keresztül elérhetetlen.

Gondold át, mit éreztél!

Most, hogy vége a kalamajkának, az első dolog, amit tehetsz, hogy átgondolod, mit is jelentett neked ez a néhány óra. Gondold végig, mennyire ijesztő is az valójában, hogy egy technológiai óriáscég ilyen nagyra nő, és ennyire hatással van az életedre, hogy eseményszámba megy, ha két órán keresztül nem éred el az adott alkalmazást. Azt is vizsgáld meg, mekkora pánikot váltott ki benned, de gondold végig, hogy tulajdonképpen melyek azok a szolgáltatások vagy funkciók, amelyek igazán hiányoztak.

Ha azt érzed, hogy volt két óra nyugid, akkor itt az ideje, hogy rendszeresen tarts szüneteket, és minden nap legyen néhány óra, amikor nem foglalkozol a Facebokkal. Ha úgy érzed, hogy ez volt a legszörnyűbb dolog, akkor próbáld megérteni és megfogalmazni magadnak, hogy miért, és indulj el azon az úton, amivel tudatosan csökkented a használatod.

Készülj a következőre!

A legnagyobb pánikot az okozta, hogy sokan csak egy olyan értesítést kaptak, hogy kijelentkeztette őket a Facebook, majd nem tudtak visszajelentkezni a jelszavukkal. Pontosan ugyanolyan volt az élmény, mint mikor feltörik a fiókod. Sokaknak ez volt az első gondolata is, ezért ha így jársz legközelebb, akkor először kérdezd meg a körülötted lévő ismerősöket, hogy náluk mi a helyzet. Ha éppen nem tudod, vagy nem vagytok biztosak a dologban, akkor ajánljuk, hogy látogasd meg a Downdetector oldalát, ez a legnagyobb nemzetközi oldal, ahol ellenőrizheted különböző népszerű oldalak működését. Látod, hogy honnan jeleztek más felhasználók problémát, és azt is, milyen jellegűek. Ha kiugrik az érték, akkor tudhatod, hogy a gond nem csak nálad van.

Elfelejtetted a jelszavad? Íme egy zseniális módszer

Elfelejtetted a jelszavad? Íme egy zseniális módszer

Mi legyen helyette?

Ha végiggondoltad, hogy tulajdonképpen miért is zavart a leállás, akkor könnyen találhatsz rá megoldást. Egy fokkal nehezebb, ha sok helyen választottad a “bejelentkezés Facebook-azonosítóval” funkciót, azaz ha más, nem a Meta-csoporthoz tartozó oldalakra is a facebookos bejelentkezésed használod, akkor egy ilyen leállásnál előfordulhat, hogy más oldalakra sem tudsz belépni.

De ez akkor is probléma lehet, ha a Google-bejelentkezést használod, és a Google áll le. Úgyhogy érdemes végiggondolni, hogy ilyen helyzetek kivédésére nem jársz-e jobban jelszókezelő alkalmazással, ami a készülékeden tárolja a jelszavakat, nem pedig felhőben. Ha az zavar, hogy nem jutsz hírekhez, akkor a kedvenc oldalaidat még mindig el tudod érni a saját weboldalaikon, ha pedig a vicces videók hiányoznak, akkor ott a TikTok.

A legsürgetőbb kérdés

Valószínűleg a legtöbb embert inkább az zavarta, hogy a kommunikáció és a kapcsolattartás sokaknál elsődlegesen a Messengeren keresztül zajlik, még a hívásaikat is ezen keresztül intézik, így egy leállás egyet jelent azzal, hogy az embert elvágták a külvilágtól. Erre azonban fel tudsz készülni, a megoldás szimplán annyi, hogy más csevegőalkalmazásokat is használsz. Persze a legegyszerűbb továbbra is az, ha felhívod a hagyományos úton-módon azt, akivel beszélni szeretnél, de ha más megoldásokban gondolkodsz, akkor jó, ha van egy tartalék alkalmazásod, ahol leállás esetén is elérhető maradsz.

Az már rajtad, és a barátaidon múlik, hogy mi lesz ez az alkalmazás. Kézenfekvő megoldás a WhatsApp vagy az Instagram csevegőfunkciója, de ha a Facebookkal probléma van, akkor ezzel is gondok lehetnek.

  1. Megoldás lehet a Google chat alkalmazása, ehhez nem baj, ha nem ismered a másik fél telefonszámát, ha a google-ös e-mail címét tudod, akkor folytatódhat a csevegés.
  2. Népszerű lehet a TikTok vagy éppen a Snapchat is, ha a másik fél is ott van ezeken az alkalmazásokon.
  3. Ha csak a telefonszámát ismered a másiknak, akkor megnézheted, hogy Viberen elérhető-e, de egyre népszerűbb itthon is a Telegram, mint kommunikációs csatorna.
  4. Ha a titkosítás a legfontosabb számodra, akkor pedig fedezd fel a Signalt - előfordulhat, hogy ott is sok ismerős tűnik fel, vagyis sokakra rá tudsz írni, ha nem működne valamelyik szolgáltatás.
  5. Ha Apple készülékkel rendelkezel, és a másik fél is, akkor pedig ott az iMessage, amivel ingyenesen küldhettek üzeneteket egymásnak.
  6. Andoroidos felhasználóknak eljött az ideje, hogy a Google Messages legyen az elsődleges üzenetküldő alkalmazás, amivel teljesen új szintre emelhetik a beszélgetéseiket, ha pedig minden kötél szakad, akkor jöhet a telefonhívás, illetve a várakozás, hiszen akármennyire is bosszantó egy ilyen kiesés, biztos lehetsz benne, hogy a nagy techcégeket még jobban bosszantja a dolog, így mindent megtesznek, hogy a lehető leghamarabb megoldják a helyzetet.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Károly király olyan dologra készül, amit nehéz lesz könnyek nélkül kibírni

Károly király olyan dologra készül, amit nehéz lesz könnyek nélkül kibírni

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Parfüm horoszkóp: találd meg a tökéletes illatot a csillagjegyed szerint

Parfüm horoszkóp: találd meg a tökéletes illatot a csillagjegyed szerint

Megérkezett a plüss bob hajtrend, a csendes luxus megtestesítője

Megérkezett a plüss bob hajtrend, a csendes luxus megtestesítője

Gondok vannak a hálószobában? Akkor ezekre érdemes odafigyelni (x)

Gondok vannak a hálószobában? Akkor ezekre érdemes odafigyelni (x)

Készülj fel a strandszezonra! Jövünk a leszuperebb alakformálási tippekkel (x)

Készülj fel a strandszezonra! Jövünk a leszuperebb alakformálási tippekkel (x)

Baj, ha össze-vissza menstruálsz? (x)

Baj, ha össze-vissza menstruálsz? (x)

A Dolce&Gabbana új illatpárosából árad a magabiztosság- Fedezd fel Te is! (x)

A Dolce&Gabbana új illatpárosából árad a magabiztosság- Fedezd fel Te is! (x)