Ez volt Erzsébet királynő utolsó kívánsága

Erzsébet királynő szeretette volna, ha a szülei mellett temetik el
Erzsébet királynő szeretette volna, ha a szülei mellett temetik el
Fotó: Getty Images/WPA Pool

Ez is érdekelhet

Egy tojás, amely többet mond a világról, mint elsőre gondolnánk (x)

Egy tojás, amely többet mond a világról, mint elsőre gondolnánk (x)

2022. szeptember 22.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A 70 évig uralkodó, és ezzel leghosszabb ideig regnáló királynő, a 96 éves korában elhunyt Erzsébet királynő egész életében egy dologra vágyott: hogy édesapja büszke legyen rá. Így nem meglepő, hogy utolsó kívánsága is édesapjához és családjához fűződik.

Sosem akart trónra kerülni, de egy szerelmi történet miatt mégis úgy alakult, hogy édesapja, VI. György foglalta el a trónt, akit aztán ő követett. Erzsébet királynő 70 éves uralkodása után csak egy dolgot szeretett volna: hogy családja mellett temessék el, ha elérkezik az idő. A királynő szeptember 8-án hunyt el, néhány órával halála előtt hivatalos közleményt adott ki a palota, miszerint állapota miatt orvosai megfigyelés alatt tartják, családtagjai pedig mind a Balmorali otthonába siettek, hogy még találkozhassanak a királynővel.

A szeptember 19-ei állami temetés után, mely egy globális búcsú is volt egyben, ahol a brit fegyveres erők több ezer tagja mellett a világ vezetői is jelen voltak, Erzsébet királynőt egy zártkörű szertartás keretében temették el. A királynő nem akarta, hogy szobrot állítsanak az emlékére, és arról sem akart hallani, hogy külön sírkamrát építenek számára a Szent György-kápolnában. „Büszkévé akarta tenni az apját” – idézi a királynő unokatestvére, Margaret Rhodes szavait Robert Hardman történész. A királynő utolsó kívánsága így az volt, hogy a windsori kastélyban, azon belül is VI. György király emlékkápolnájában temessék el édesapja, az anyakirálynő, testvére, Margit hercegnő, és férje, Fülöp herceg mellé.

Erzsébet királynő tiszteletére tervezett kollekcióval gyászol a londoni divathét

Erzsébet királynő tiszteletére tervezett kollekcióval gyászol a londoni divathét

Újra együtt a család?

Ahogy Fülöp herceg halála és temetése egy időre újra közelebb hozta egymáshoz Vilmos herceget és Harry herceget (Meghan Markle akkor babát várt, ezért nem vállalhatta az utat), a 10 napos gyászidőszak, a temetés és a veszteség láthatóan közelebb hozta egymáshoz Vilmos herceget, Katalin hercegnét, Harry herceget és Meghan Markle-t – utóbbi kettő Vilmos herceg invitálására csatlakozott hozzá és Katalinhoz, hogy a üdvözöljék az Erzsébetet gyászoló tömeget.

„Néhány seb talán begyógyulhat a folyamat során.” – mondta a People-nek egy Károly herceghez közeli forrás, aki úgy érzi, Erzsébetnek is fontos lenne, ha ezekben a nehéz időkben a család egy emberként támogatná a királyt. „Tisztában volt vele, hogy a konfliktusok az élet részei, ezért nem haragudott. Boldognak akarta látni a családját.”

Glamour Napok Banner
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Itt állíthatod be , hogy a Google keresőben könnyebben megtaláld a glamour.hu cikkeit
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Így működik belülről egy Wolt Market: percek alatt összeáll a komplett bevásárlás – VIDEÓ

Támogatott Tartalom

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Olcsó, egyszerű, mégis zseniális: így készül a tökéletes piknik

Támogatott Tartalom

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Látványos fogyás, de milyen áron? A fogyasztó injekciók rejtett veszélyére figyelmeztetnek

Támogatott Tartalom

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

A nyár veszélye: ezért ne maradj túl sokáig vizes fürdőruhában!

Támogatott Tartalom